Jak se zbavit černých teček pomocí domácí masky?

Černé tečky představují nepříjemný kosmetický problém, se kterým zápasí mnoho z nás. Pojďte si s námi vytvořit domácí peeling, a konečně si oddychnete od otravných černých bodů na vašem obličeji.

Jakou masku na obličej zvolíte? Pomůžeme vám připravit tři základní a nejoblíbenější masky.

Otravné tečky

Černé tečky na nose dokážou pořádně potrápit naši trpělivost. Nejen, že jsou velmi neestetické, ale za nedlouho po návštěvě kosmetiky je máme zpět. Co vlastně znamenají? Černé tečky na obličeji se tvoří v případě, že máme ucpané póry a zároveň naše tělo nadměrně produkuje maz. Pokud máte na obličeji také bílé tečky, znamená to, že je pór stále otevřený. V případě, že je uzavřený, se tvoří mnohem více viditelné černé tečky.

Jak vlastně vznikají?

Nepříjemné zanesené póry nejsou známkou toho, že byste o sebe málo dbali, jak si mnozí myslí. Tečky nejsou způsobeny vnějšími vlivy, tedy nečistotami z okolního prostředí. Tvoří se mazovými žlázami, které produkují příliš mnoho mazu. Ptáte se, co pomáhá na černé tečky? Především je to pravidelná, nikoliv však horečnatá, péče o pleť. U problematické pleti, co se nadměrně mastí, je vhodné volit domácí masky pouze třikrát týdně. Musíte dbát na to, aby se vaše kůže příliš nenamáhala a nevysušovala. Vedlo by to jen k dalším potížím, jako je suchá a podrážděná kůže.

Zdroj foto: Bogdan Sonjachnyj / Shutterstock.com

Domácí maska na černé tečky

Jak na černé tečky? Než si uvedeme peeling, chtěli bychom vám doporučit, abyste nejdříve vyzkoušela masky. Ty vaši pleť nepoškodí, a mnohdy ani nebude nutné používat peeling. Maska z bílků na černé tečky se vytvoří velmi snadno:

  1. Opláchněte si obličej vlažnou vodou.
  2. Rozbijte vejce a oddělte žloutek od bílku.
  3. Žloutek si uschovejte do lednice a bílek jemně rozšlehejte.
  4. Následně si jím potřete vaši pleť.
  5. Nejdříve naneste pomocí kosmetického tampónku jemnou vrstvu, po zaschnutí opakujte.
  6. Vytvořte na obličeji několik vrstev vyživující masky, která vaši kůži vyživí, a zároveň nedráždí.

Slupovací maska udělá divy

Možná jste o černých tečkách slyšela i v docela jiných souvislostech – a to třeba v případě, že má někdo černé tečky na zubech, nebo dokonce vidí černé tečky před očima. Je nám tedy jasné, že tyto úkazy nám nejsou nikterak příjemné kdekoliv po těle.

My ale zůstaneme u pleti. Víte o tom, že slupovací maska na černé tečky, jež obsahuje minerální bahno a aktivní látky, se stala velkým hitem internetu? Možná ne až tolik pro svou zázračnou účinnost, ale pro dlouhou řadu videí, na nichž si je ženy aplikují, a následně je nedokážou z obličeje sundat. Inu, možná zvolily špatného výrobce. Toto se vám stát nemůže, a můžete si vyrobit slupovací masku z ingrediencí, co máte doma.

Pleťová maska na černé tečky, kterou si následně sloupnete, se tvoří ze lžíce želatiny, půl tablety černého uhlí, trochy sody, a lžíce mléka.

Zdroj foto: BLACKDAY / Shutterstock.com

Jednoduchý domácí peeling

Co na černé tečky skutečně zabírá, a přitom to máme všichni doma a nestojí nás to vůbec nic, je cukrový peeling. Zní to lahodně, že? Ale o ochutnávce sladké potraviny to tentokrát nebude. Tento peeling je vlastně exfoliace, tedy odstranění odumřelých buněk. Tu provádíme mechanicky, nikoliv chemicky. Odstraňujeme všechny odumřelé buňky, které by později mohly způsobit ucpání pórů. Nejlepší maska na černé tečky, co zároveň v podobě peelingu odstraňuje vše nepotřebné, je tato:

  1. Smíchejte lžíci krupicového cukru s trochou kokosového nebo jojobového oleje, a pro vůni v případě potřeby přidejte kapku esenciálního oleje.
  2. Vznikne vám příjemná směs, kterou si na omytý obličej nanášejte a krouživými pohyby přitom masírujte kůži. Samozřejmě vynechte oblast okolo očí.

Příjemná vůně a vysoce efektivní výsledek už při třetím opakování, to je tato úžasná domácí maska na černé tečky.

Masku si vytvoříte tak, že si dáte želatinu a mléko zahřát, a v zahřáté směsi rozpustíte ostatní ingredience. Skvěle se nanáší kosmetickým štětcem. Po zaschnutí jednoduše sloupněte!

Mít černé tečky na kůži není příjemné, ale s našimi tipy s nimi za chvíli zatočíte!

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.