Je reálné postavit dřevostavbu svépomocí?

Každý se snaží při stavbě rodinného domu ušetřit finanční prostředky. Většina obyvatel se tak při dřevostavbách rozhodne pro výstavbu svépomocí. Pokud si na tento proces netroufají, snaží se zvládnout alespoň dokončení samotné výstavby. I tím totiž ušetří nemalé finanční prostředky. Je však tento krok správnou volbou? Je potřeba zvážit několik kroků. Tím prvním je váš časový limit. Určitě nestojíte o to, aby se dřevostavba táhla roky. U dřevostaveb člověk počítá s tím, že se co nejrychleji nastěhuje.

Dřevostavba svépomocí může fungovat

Další důležitým bodem jsou schopnosti. Zvládnete postavit dřevostavbu svépomocí nebo ji dokončit? Rozhodně si nemyslete, že jako laik je jednoduché provést vše od A po Z. Ano, úspora finančních prostředků je lákavá. V momentě, kdy uděláte chybu, snadno se může stát, že vámi postavená dřevostavba bude vyžadovat zásah odborníků. Následně se výstavba svépomocí prodraží. Na druhou stranu montované dřevostavby jsou obrovským lákadlem pro lidi, jež se rozhodnou pro vlastní dům, a to svépomocí.

Svým způsobem jde o takové lego pro dospělé. Dřevostavba je totiž dodává v podobě skládačky. Tu je nutné dokončit a složit. I to může být však pro některé jedince složitým úkolem. Ne každý má na tento proces trpělivost a znalosti. Nemusíte stavbu provádět celou svépomocí. Ze začátku si lze na pomoc přivolat společnost. Poté se sami rozhodnete, v jaké fázi si stavbu vezmete pod svá křídla. Samozřejmě zde platí jednoduché pravidlo, čím dříve, tím lépe. V žádném případě se pravidla nedržte v případě, že jste skutečně pouhým laikem.

Zdroj foto: Smit / Shutterstock.com

Zvažte svou manuální zručnost!

Získat finanční úsporu je příjemné. Ušetřené finanční prostředky poté můžete využít na potřebné vybavení. Je však potřeba zvážit, jak jste na tom po stránce manuální zručnosti. Musíte se dívat i na tento krok. Rozhodně ho nepodceňujte, protože vás následné opravy mohou stát větší finanční prostředky než dřevostavba na klíč. Ujistěte se také, že dostanete veškeré technické výkresy a dokumentace.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.