Drtič odpadu je cennou součástí každé domácnosti

Dělá vám starosti odpad z jídla v podobě slupek, kostí nebo odřezků? S domácím drtičem odpadu se ho zbavíte velice snadno. Právě tento druh odpadu tvoří zhruba polovinu všech odpadků z domácnosti.

Organické odpadky se nedají dlouhodobě skladovat, protože se rychle kazí a začínají hnít.

Co je drtič odpadu?

Drtič odpadu lze nainstalovat do nové i starší kuchyně. Jeho obsluha je velice jednoduchá a pořizovací cena není nikterak vysoká. To je vcelku zajímavá kombinace, nemyslíte?

  1. Drtič odpadu se nasazuje přímo na hrdlo odtokového otvoru v dřezu, díky čemuž se snadno zbavíte veškerých organických přebytků.
  2. Stačí je jednoduše nahrnout do hrdla drtiče.
  3. Odpadky se rozdrtí na malé částečky, takže budou moci odtéct společně s vodou vstříc kanalizačnímu řadu.

Drtič odpadu nemění funkci dřezu!

Asi si budete říkat, že pokud vám z pod dřezu bude trčet drtič odpadu, musí to mít neodmyslitelně vliv na funkci odtokového otvoru. To ovšem není pravda! Drtič odpadu do dřezu se spouští pouze v okamžiku, kdy se potřebujete zbavit organických zbytků. Jakmile je toto zařízení vypnuté, neodebírá žádnou elektrickou energii a navíc se vůbec nezmění funkčnost samotného dřezu. Klidně tak můžete umývat nádobí nebo napouštět a vypouštět vodu z dřezu.

Kam se drtič odpadu umisťuje?

Kuchyňský drtič odpadu se umisťuje pod dřez namísto klasického sifonu. Malý elektrický pomocník je nenápadně schovaný ve skříňce pod dřezem, a je napojený na odtokové potrubí. Materiál dopadá na rotující talíř, kde se díky odstředivé síle dostává až k drtící komoře. Ta zajistí jeho rozdrcení na přibližně půl centimetrové kousky.

Zdroj foto: SOORACHET KHEAWHOM / Shutterstock.com

S čím si drtič odpadu hravě poradí?

Průmyslový drtič odpadů ve vaší domácnosti si hravě poradí prakticky se všemi organickými odpadky. Problémem pro něj nebudou slupky z brambor nebo dokonce celé brambory. Na malé kousky rozseká také kuřecí a rybí kosti, zvadlé květiny, pecky z ovoce či vaječné skořápky. Existují ovšem věci, s nimiž si drtič odpadů rozhodně neporadí. Konkrétně jde o:

  • plasty,
  • sklo,
  • kovy,
  • mořské škeble.

To nejsou zrovna měkké materiály, takže by mohly v drtiči napáchat pěknou neplechu.

Jak drtič odpadu opravdu funguje?

Teorie je jedna věc, ovšem kapitola drtič odpadu zkušenosti je věc druhá. Obecně by se dalo říct, že jsou s drtičem odpadu lidé spokojení. Kvitují hlavně nenáročnou obsluhu a absenci prakticky jakékoliv údržby. Jde o výbornou investici, díky níž budete ušetřeni každodenního vynášení organických odpadků a hlavně zápachu v popelnici. Dejte si pouze pozor na přetěžování motoru. Do drticí komory by se najednou nemělo dostat příliš velké množství zbytků, neboť by mohlo dojít k přehřátí celého přístroje.

Jaké má drtič odpadu výhody?

Drtič opadů je velice užitečné zařízení, které najde své uplatnění v každé domácnosti. Představuje rychlý a hlavně ekologický způsob zbavení se organického odpadu. Při vaření už se nemusíte obtěžovat seškrabáváním zbytků. Jednoduše nádobí dáte do dřezu a drtič už se o všechno postará. V domácnosti tak budete ušetřeni nepříjemného zápachu a drobných mušek, které se usazují na hnijícím bioodpadu.

Jaké má drtič odpadu nevýhody?

Dřezový drtič odpadu má stejně jako některá další neřízení i pár nevýhod. Jeho majitelé si občas stěžují na hluk, což může být nepříjemné zejména ve večerních hodinách. I když se výrobci drtičů neustále zlepšují, stejně jejich přístroje vytvoří hluk o hlasitosti 55 dB. Problémem může být i zvýšená spotřeba studené vody. Drtiče odpadu sice zakázané nejsou, ale některé vodárenské společnosti je neradi vidí, protože jim přidělávají práci při čištění vody.

Pokud se nadále nechcete obtěžovat s vyhazování organických zbytků, pak je drtič odpadu do dřezu tím pravým řešením. Jeho nákupu rozhodně nebudete litovat.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.