Jak se starat o svůj displej

Mobilní telefon vždy po ruce – a to doslova. Během pouhého jednoho dne zkontrolujeme jeho obsah průměrně 150krát. Ve stejné míře s ním také manipulujeme a proto je nutné čas od času poskytnout našemu smartphonu trochu péče. Začít můžeme u nejrizikovější části – displeje. 

Běžné čištění zvládneme i v domácích podmínkách

Těžko lze předpokládat nějaký hygienický rituál před sáhnutím na náš smartphone. A přitom právě na displeji se hromadí kromě mastnoty, prachu a špíny i bakterie nebo viry. Před samotným čištěním je důležité si pečlivě umýt ruce. Pokud nemáte speciální čistič pro tyto účely, podívejte se doma po přípravcích na bázi alkoholu. Rozhodně není vhodné používat jakékoliv agresivní čističe s využitím na okna nebo nábytek. Schůdnou variantou je například přípravek na čištění brýlí, případně na počítačové monitory a obrazovky obecně. Přípravky nenanášejte přímo na displej, ale nejprve namočte hadřík z bavlny či mikrovlákna. Papírový kapesník lze také použít. Následně pečlivě otřeme celý displej včetně boků a zadní části telefonu. Nesmíme zapomenout ani na pouzdro. 

Dlouhodobá ochrana 

Nečistot se tedy zbavit umíme, ale jak ochránit displej během denního používání a manipulace? Jedním z řešení je pořízení ochranné folie. Ta je výhodná především díky své ceně a celkovému rozšíření. Jinak řečeno, pravděpodobně nenajdete přístroj, ke kterému by neexistovala pasující ochranná folie. Ačkoliv telefon zvládne ochránit před škrábanci a nečistotami, její výdrž není příliš dlouhá a je nutné počítat dříve nebo později s její výměnou. Nepříjemnou zkušeností může být také její samotná aplikace na displej. Narozdíl od nalepení ochranného skla mohou vznikat u pokládání folie drobné bubliny, které mívají vliv na špatnou citlivost při ovládání telefonu.

Zdroj foto: AJ-servis.cz

Další možností je již zmíněné tvrzené ochranné sklo. V takovém případě může být pořizovací cena trochu vyšší, ale výhody převládají. Škrábance z běžného užívání se promítají naprosto minimálně, rozhodně není nutné kvůli nim každý půlrok měnit ochranné sklo. Díky kvalitnějšímu materiálu je také ostřejší obraz a povrch skla poskytuje hladší a tedy příjemnější ovládání. A samozřejmě to nejdůležitější, displej chrání od rozbití mnohem lépe než folie. Ačkoliv výměna displeje je už poměrně běžnou a dostupnou záležitostí, jsme rádi, pokud toto řešit nemusíme. Nevýhodou může být použití ochranného skla u displejů se zahnutými okraji. I ty se dají samozřejmě chránit a tvrzená skla se zahnutím jsou volně k prodeji. Bohužel ne vždy musí například naše pouzdro dobře fungovat společně s tvrzeným sklem. Při dotyku může dojít k jeho postupnému zvedání a odlepování. Nicméně někteří výrobci již na toto upozorňují a označují ochranná skla, která jsou přímo vhodná k použitím společně s pouzdrem. Pokud si sami nejste jisti s výběrem správného řešení, v AJ-servis.cz o vás bude vždy profesionálně postaráno.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.