Kuchyňský robot: 5 věcí, podle kterých vyberete ten nejlepší

Kuchyňský robot při vaření nebo přípravě kteréhokoli jídla vám může práci usnadnit a urychlit. Poradíme vám, jak vybrat ten nejlepší kuchyňský robot, který vám výborně poslouží.

Tento spotřebič má široké využití při pečení, vaření nebo připravování studených pokrmů. Záleží jen na vás, jak se takového pomocníka v domácnosti oblíbíte a ke kterým receptům ho pustíte.

Co umí kuchyňský robot

Kuchyňský robot se nejčastěji používá pro hnětení vláčného těsta na výrobu moučníků – nebo také těsta na těstoviny. Stejně tak robota využijete i k mixování omáček nebo hustých polévek. Dnešní modely jsou velmi všestranné, a tak kromě mixování a hnětení s ním zvládnete například vyšlehat sníh nebo nasekat cibuli najemno. Jak ale vybrat ten správný?

Druhy čepelí

Pokud se podíváte do samotného jádra robota, uvidíte ostrou čepel, která se postará o nasekání i rozmixování surovin. Modely mohou mít různé tvary i počty čepelí, nejvíce se však zaměřte na materiál. Nejkvalitnější a s největší životností jsou podle studií čepele z nerezu.

Velikost kuchyňského robota

Kuchyňské roboty v obchodech rozdělte podle velikosti misky. Záleží totiž na tom, zda budete robota používat při přípravě pokrmů pro vás a vašeho partnera nebo třeba pro celou velkou rodinu. Při rodině o několika členech spotřebujete mnohem více surovin, které samozřejmě budete muset dát do mnohem větší misky. S velikostí misky to ale nemusíte zase úplně přehánět, ty největší na trhu totiž slouží ke komerčním účelům a velké výrobě.

Kuchyňský robot
Zdroj foto: goodluz / Shutterstock.com

Funkce kuchyňského robota

Nejmodernější kuchyňský robot má také mnohé funkce a různá příslušenství. Díky tomu můžete kuchyňského robota využít na kdejakou přípravu pokrmu, záleží v podstatě jen na vaší fantazii. Pokud není příslušenství přímo v balení u nového robota, máte možnosti si jednotlivé kusy dokoupit. Promyslete, na které úkony budete robota využívat nejvíce, a podle toho zvolte také příslušenství.

Váha a konstrukce kuchyňského robota

Už na první pohled plastové a lehké kuchyňské roboty řadíme k tím méně kvalitním, nemusí tomu ale tak vždy být. Těžký robot totiž může sice působit na první pohled stabilněji, jeho přesun na kuchyňskou linku však bude obtížnější – a samotné spuštění může způsobit nepříjemně silné vibrace celé kuchyně. Konstrukce by proto měla mít i svou pevnou a odhlučněnou základnu, do které se celý robot posadí.

Ovládání kuchyňského robota

Mnoho hospodyněk se při výběru nového kuchyňského robota zaměřuje také na samotného výrobce. Pokud zvolíte dražší, ale větší a známější výrobce, pak si můžete být jisti i samotnou kvalitou zákaznického servisu. Tam vám jednoduše poradí při jakékoliv otázce, odkážou vás v případě problému na příslušný servis nebo si můžete být jisti zárukou. Ta může být až na 5, nebo dokonce 10 let.

Důležitá je také jednoduchost samotného ovládání kuchyňského robota. Ovládací panel by měl být intuitivní, abyste nemuseli při přípravě těsta nebo pokrmu dlouze přemýšlet, jak přístroj zapnout nebo nastavit.

Zdroj: homecookworld.com

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.