Mýty ohledně koberců, kterým rozhodně nevěřte

Z dob dávno minulých nám do dnešních dob stále přetrvává celá řada mýtů týkajících se i podlahových krytin. My jsme se zaměřili na nejčastější mýty ohledně koberců. Platí stále? Pojďte se s námi podívat na nejčastější omyly, kterým lidé stále věří. 

Koberce za chvíli vyblednou? V dnešní době již ne

Jedním z nejčastějších důvodů lidí, kteří si do svého domova nechtěli dát koberec bylo, že jeho vlákno velmi rychle vybledne. To bohužel v minulosti byla pravda a vlákno skutečně po pár měsících ztratilo na svém jasu. Dnešní metrážové i kusové koberce jsou však vyráběny naprosto jinou technologií, a díky kvalitní výrobě již toto ztrácení barvy skutečně nehrozí. Stálobarevnost je u moderních koberců zajištěna i v případě, že je budete nechávat profesionálně vyčistit. 

Koberce jsou plné roztočů? Není to pravda

Myslíte si, že se v kobercích shlukují roztoči a další škodlivé mikroorganismy? Nedávné studie prokázaly, že naprostá většina alergenů, která se v místnosti nachází, pochází z postele. Roztočové alergeny se tedy koncentrují v prostoru matrace, kde mají nejideálnější podmínky pro život. Nečistoty, které se na podlahu dostanou, naopak dokáže koberec oproti klasické podlaze zachytit. Na tvrdé podlaze se pouze víří dále po prostoru. Ať již máte běhouny nebo souvislé koberce, je mnohem jednodušší z nich následně zachycené nečistoty vysát. 

Zdroj foto: Syda Productions / Shutterstock.com

Děti koberce v pokoji nepotřebují

Mnoho lidí si do svého příbytku místo koberce raději volí jednotnou podobu podlahy, kterou ve většině případů zvolí i pro dětský pokoj. Tito lidé jsou přesvědčeni, že koberce do dětského pokoje není nutné dávat, a že postačí podlaha. Bohužel toto není pravda a je dokázáno, že děti, které si obzvláště v chladných měsících často hrají na zemi, zažívají na studené podlaze diskomfort. Hřejivý koberec do dětského pokojíčku se přitom může stát i součástí hry: například oblíbený potisk města a ulic se skvěle hodí pro projížďky autíčkem. 

Když se zašpiní, už je nevyčistíte

Každý z nás to někdy zažil – příjemné posezení s přáteli u sklenky vína se proměnilo v nepříjemný trapas, kdy se tekutina vylila přímo na koberec. Mnoho lidí si stále myslí, že tímto se příběh koberce nadobro uzavřel, a že na něm i po vyčištění zůstane natrvalo skvrna. Díky pokroku v technologiích již toto naštěstí neplatí. Existuje mnoho účinných postupů, které vás zbaví i těch nejúpornějších skvrn na koberci. Mnoho domácností si navíc nemůže vynachválit pravidelné profesionální čištění koberců, které odstraní i ty zbytky skvrn, na které si sami netroufali. 

Zdroj foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

Koberce nepotřebujeme, budeme nosit papuče

Kdo už má tuto životní fázi za sebou, ten má jistě nyní na tváři jemný úsměv. Ostatním rádi vysvětlíme, o co jde. Zbavíte se ve své domácnosti koberců s dobrým úmyslem. Myslíte si, že vám postačí, když si během studených měsíců nazujete papuče a bude vám hej. Poté několik dalších let trávíte litováním tohoto rozhodnutí a věčným hledáním správného páru papučí, které se ztrácejí neznámo kde. Ať si to chceme přiznat nebo ne, při posezení v obývacím pokoji je příjemné, když si nohy spočinou na hřejivém koberci

Koberce už vyšly z módy

Myslíte si, že koberce patří do starého železa? Návrhy moderních interiérů hovoří o naprostém opaku. Nemusíte toužit po souvislé metráži, ale hřejivý kousek, který podtrhne styl vaší domácnosti, je přímo nutností v každém z interiérů. Ať již budete milovat skandinávský nebo hygge styl, pojedete ve vintage nebo v retru, nebo jste příznivcem jasně definovaného konceptu minimalismu, v každém stylu naleznete koberec, který přesně zapadne do konceptu celé myšlenky.

Zdroj foto: PR Image Factory / Shutterstock.com

Nevěřte mýtům ohledně koberců a dopřejte svým nohám přirozené hřejivé pohodlí.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.