Hitem posledních let je nafukovací vířivka. Uděláte si své domácí spa i vy?

Máte doma dostatek prostoru na dostatečně nosné terase nebo dokonce disponujete zahradou? Pak nemusíte nutně pořizovat na léto bazén, mnohem lépe totiž poslouží nafukovací vířivka.

Ta se totiž stala naprostým hitem nejen letošní sezóny. Jaké výhody a nevýhody nafukovací vířivky mají? Zjistěte užitečné informace ještě před jejím pořízením.

Vířivka je hitem letošní sezóny

Pokud zabrouzdáte na sociální sítě, jistě na takřka každém profilu objevíte alespoň jednu fotografii z vířivky. Teplá voda spolu s bublinkami je velmi oblíbenou formou relaxace a uvolnění pro páry i celou rodinu. Díky nafukovacím vířivkám je tento produkt mnohem dostupnější, a tak i o něco žádanější.

V dobách, kdy existovala jen klasická pevná vířivka, se pořizovací cena pohybovala i přes sto tisíc korun. Takové vířivky najdete i v dnešní době, avšak většinou se tyto vířivky doporučují zabudovat a vyžadují mnohem více přípravy před samotným pořízením.  Nafukovací vířivka je finančně mnohem více dostupná a nevyžaduje žádnou složitou a dlouhou přípravu prostředí.

Nafukovací vířivka

Důvodem, proč se nafukovací vířivka stala hitem každé zahrady či terasy u rodinného domu, je finanční nenáročnost. Za nafukovací vířivku totiž zaplatíte většinou kolem patnácti až dvaceti tisíc korun, v akci ji v hobby marketech seženete i za deset tisíc korun. Takové vířivky jsou většinou pro čtyři lidi a součástí balení je také kartušová filtrace i víko na bezpečné přikrytí.

Jak připravit místo na vířivku?

Jediné, co potřebujete ještě před samotným zakoupením vířivky, je dostatečný prostor pro ni. Terasa nebo zahrada by měla být v rovině, díky tomu bude i hladina vody v celé vířivce stejná. Nejlepší je také vybrat místo zastřešené, nebudete se tak muset obávat při velkém dešti nebo větru poničení samotného pláště vířivky. Také počítejte s větší investicí ve chvíli, kdy vířivku umístíte ven, v interiéru nebo uzavřené zimní zahradě totiž nebude vyžadovat častý ohřev, který zvýší spotřebu elektřiny.

Zdroj foto: stocksolutions / Shutterstock.com

Kolik stojí provoz vířivky?

Pokud se rozhodnete uvolňovat své svaly a stimulovat celkový organismus i psychiku v soukromé vířivce, musíte počítat i s navýšením nákladů na elektřinu. Ta se totiž může vyšplhat i přes tisíc korun měsíčně. Může za to především nahřívání vířivky a čištění přes filtraci. Ročně vás tak provoz vířivky může vyjít asi na patnáct tisíc korun.

Peněženku si připravte také pro pořízení čisticích prostředků a tablet, které udrží vodu ve vířivce stále čirou a nezkaženou. Čím častěji budete vířivku používat, tím více přípravků a nových filtrů budete potřebovat.

V každém případě ale investice do soukromé vířivky stojí za to. Zamilujete si ji totiž jak vy po těžkém dni v práci, ale i vaše děti na celoroční hrátky v teplém bazénku.

Zdroj: spotrebitelov.cz, e-zahradninabytek.cz

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.