TOP 3 pokojové rostliny, co zvelebí vaši domácnost

Přemýšlíte nad tím, jaké pokojové rostliny budou tou pravou ozdobou pro váš interiér? Mnoho žen se rozhoduje nad tím, jako pokojové rostliny pro svou domácnost zvolit. Záleží totiž na barvě květu, jednoduchém pěstování i náročnosti nebo dokonce na pozitivních účincích pro lidské zdraví. Zvolte tyto interiérové květiny pro moderní nádech místností.

Aloe vera je minimalistická květina

Pokud jste milovníky zajímavých pokojových rostlin a milujete přidanou hodnotu každé květiny, pak vás uchvátí aloe vera. Její šlahouny vypadají velmi zajímavě a pro svou krásně zelenou barvu se hodí do kdejakých interiérů. Absenci květů tato rostlina vynahradí svými pozitivními účinky na lidské tělo.

Po rozříznutí listu objevíte blahodárnou šťávu, která funguje jako výborný přírodní antioxidant. Ženám pomáhá při bolestivé menstruaci, má vynikající účinky na trávicí trakt i srovnání hladiny cukru v krvi. Nejvíce se používá pro posílení imunity nebo pro zhojení ran na kůži.

Zdroj foto: joanna wnuk / Shutterstock.com

Monstera je nejoblíbenější pokojovou rostlinou

Snad každou českou domácnost a moderní interiér zdobí pokojová rostlina s názvem monstera. Zaujme vás svými neotřelými listy, které dominují celé květině. Hodí se výhodně do moderních bytů i domů, skvěle spojí moderní a minimalistický design vašich pokojů. Pozor si dávejte v případě, když ve vaší domácnosti žijí malé děti nebo domácí mazlíčci. Listy Monstery jsou totiž jedovaté a mohou způsobit potíže s trávením.

Kokedama je moderním prvkem domácnosti

Kokedama se těší oblíbenosti v českých interiérech až v posledních letech. Tato pokojová rostlina pochází původem z Japonska, kde byla vyvinuta z tolik oblíbených a zajímavých bonsají. Kokedama je v podstatě koule hlíny, na které roste mech. Může být položená v malé misce nebo efektivně zavěšená v prostoru.

K trendu závěsné kokedamy se váže také další z moderních prvků v rámci pokojových rostlin. Závěsné květníky se zelenými květinami mohou být i ozdobené tkanou formou macrame. Tento trend vnáší do interiéru mnoho něžnosti a boho stylu.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.