Málo vlasů? I tak můžete mít šik účes

Ne každý z nás má to štěstí, aby se narodil s bujnou hřívou vlasů, jakou se může chlubit leckterý hollywoodský herec nebo zpěvák. Hustota vlasů je nám dána geneticky, tudíž s tím žádná velká kouzla nenaděláme.

Přesto ale existuje několik jednoduchých tipů, kterými můžete svým vlasům dostat aspoň částečné hustoty. Ať už se jedná o transplantaci vlasů nebo řadu prostředků, které v dnešní době kosmetické společnosti nabízejí.

Osvědčené rady pro řídké vlasy

Předtím, než se pustíte do razantnějších kroků, můžete vyzkoušet některé z osvědčených rad pro řídké vlasy. Základem je pravidelné mytí. Mezi muži koluje mýtus, že častým mytím jim tím spíše budou vlasy padat. Toto tvrzení lze snadno vyvrátit, protože právě mytí dodává vašim vlasů hustějšího vzhledu a působí mnohem lepším dojmem, lež mastné, splihlé prameny u hlavy.

Po klasickém umytí je také potřeba dodat vašim kadeřím nějaký ten objem. Pomoc můžete nalézt v řadě kondicionérů, zpevňujících šamponů nebo třeba ve změně stravy, i to může mít velký vliv na vzhled vašich vlasů.

Zdroj foto: goodluz / Shutterstock.com

Zakletá třicítka nemusí být konec

Pro spoustu mužů začíná řídnutí vlasů před třicátým rokem a zprvu může působit jen jako drobná ztráta. Pár vlasů padajících do umyvadla nebo menší, prázdnější místa na hlavě. U některých se to může v tomto stádiu zastavit, v jiných případech to může dojít až do úplného konce, kdy ztratí poslední pramínek.

Zdraví je alfou a omegou

Velkou roli hraje bezpochyby psychika a zdravotní stav jednotlivce. Ne všechny muže totiž tento problém musí nutně trápit. Většina mužů, které řídnutí a vypadávání vlasů postihne, často trpí nízkým sebevědomím, nadměrným emocionálním stresem nebo, v tom nejzávažnějším stupni, depresemi.

Je třeba dbát nejen o zevnějšek, vše má na nás totiž svůj dopad. Jedním z dalších problémů, co může ztrátu vlasů výrazně ovlivnit je nedostatek nějakého vitamínu nebo složky ve vašem organismu.

Zaměřte se na anamnézu

Odborníci doporučují, abyste v případě vypadávání vlasů zvýšili přísun vitamínů s výskytem zinku, magnezia, železa a rovněž vitamínu E. Také je ale třeba se ohlédnout na své zdravotní záznamy. Pokud máte například dlouhodobé potíže se štítnou žlázou, problém bude nejspíš v tom.

Pozor! Pokud se se ztrátou vlasů pojí i další zdravotní potíže, je dobré vyhledat praktického lékaře a ujistit se, že za miznutím vašich kadeří se neskrývá závažnější problém.

Zdroj foto: ShotPrime Studio / Shutterstock.com

S účesy opatrně, hřeben vyměňte za prsty

Další z pomocných tipů vás možná překvapí, ale týká se vašeho hřebene. Je důležité dávat si pozor na to, jak často svoje vlasy češete. Stává se totiž, že neustálé pročesávání a přehazování kartáčem zleva doprava za účelem lepšího výsledného looku může způsobit, že vaše řídké vlasy budou nakonec vypadat slabě a ochable. Jestli tedy máte nutkání si vlasy upravit, použijte raději prsty. Působí to mnohem lépe, více ležérně a ničemu to neškodí, ba naopak.

Kosmetika hraje důležitou roli

Stejně tak je potřeba si dát pozor, s jakými prostředky o svoje vlasy pečujete. Vždy je dobré se poradit s odborníkem, ať už se jedna o vašeho kadeřníka nebo doktora. V moderní době internetové lze najít stovky kosmetických a kadeřnických stránek, které nabízí hory zpevňujících šampónů, gelů na hustotu a spousty dalších produktů.

Změna je život

Avšak pokud zrovna nemáte chuť měnit celou svou kosmetickou sbírku, stačí jen pozměnit váš klasický účes, zahladit stopy po řídnutí. Existují různé střihy pro řídké vlasy, které vám pomohou zahladit nedokonalosti. Výbornou a všem dostupnou alternativou je „načechraný“ účes, který přidá na objemu a zároveň nevyžaduje precizní česání. Vystačíte si s kvalitním gelem a vlastními prsty. 

Nedbalá elegance má své místo i v účesech. I tady však platí, že v jednoduchosti je krása, a proto to s čechráním příliš nepřehánějte.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.