Smoothie ze sezónní podzimní zeleniny doplněné ovocem

Náš jídelníček měl by být hlavně pestrý. Nemusíte se vzdávat hned masa, abyste žili zdravě. Stačí jen do svého stravovacího plánu zařadit více ovoce a zeleniny, třeba v podobě smoothie. Jak ho připravit ze sezónních ingrediencí?

Odkud se vzalo smoothie?

Smoothie není objevem posledních let, ve Středomoří se konzumuje už po staletí. Většího prostoru se mu ale dostalo až s důrazem kladeným na zdravé stravování, které se začalo prosazovat v 60. letech minulého století. Roky uběhly a v současné době patří smoothie mezi běžné jídlo těch, kterým učarovalo vegetariánství nebo veganství. Ale i někteří lidé, kteří masem nepohrdají, si smoothie rádi dají jako zpestření své stravy. Ideální je připravovat ho ze sezónního ovoce a zeleniny.

Smoothie vám pomůže na lepší imunitu

Podzimní smoothie by vás mělo připravit na nadcházející příchod respiračních onemocnění, která se objevují společně s nevlídným a sychravým počasím. Je-li připravené ze sezónní zeleniny, doplněné ovocem, bude plné vitamínů a minerálů, potřebných pro správné fungování imunitního systému.

Smoothie se špenátem, jablkem a hruškou

Připravte si hrst brusinek a hrst špenátu, 3 řapíky celeru, středně velké jablko, salátovou okurku, hrušku a vodu. To vám bude pro přípravu smoothie stačit. K tomu ještě budete potřebovat kvalitní mixér, který si dokáže poradit i z tvrdší zeleninou nebo ovocem a vytvoří z něho výborné pyré. Než budete ovoce a zeleninu mixovat, dobře ji i opláchněte a nakrájejte na drobné kousky. Jablko ani hrušku není třeba loupat, protože pod slupkou je nejvíce vlákniny a bylo by škoda se o ni připravit. Vše tedy společně s vodou rozmixujete.

Zdroj foto: Ilona Titova / Shutterstock.com

Led přidávat nemusíte, je vhodnější do letních smoothie, jež mají za úkol také ochladit. Vzhledem k tomu, že jablko i hruška jsou docela sladké, není nutné nápoj ani přislazovat. Ale klidně můžete – nejlépe medem, případně datlových sirupem.

Zdroj: chytre-bydleni.cz

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.