Rande přes seznamku je trochu risk, ale mnoha párům to vyjde

Většina lidí by ráda měla po svém boku toho správného partnera. Najít toho pana Božského nebo paní Božskou však není jednoduché, a to nejen kvůli době covidové. Velká část singles totiž tráví spoustu času v zaměstnání – a seznámení v tramvaji cestou domů se stalo spíš utopií. Kde se tedy seznámit i z pohodlí domova? Přece na online seznamkách. Půjdete na rande naslepo?

Rande přes internet je dnes běžné

Byly doby, kdy se na rande ze seznamky koukalo skrz prsty jako na něco nepřirozeného a zoufalého. Tyto časy jsou již pryč, přesto takové seznámení přináší mnoho pro a proti. Výhodou je určitě snadná dostupnost a široká nabídka různých seznamovacích portálů. Na výběr jsou například běžné seznamky, kde je registrace zdarma a nic nebrání začít ihned vyhledávat ten správný protějšek.

Pro ty náročnější jsou k dispozici také placené stránky, kde při registraci zadáte detailnější informace o sobě, o hledaném protějšku, a pomocí vyhledávacích algoritmů vám hned seznamka ukáže vhodné partnery. Další krok je na vás. Nejjednodušší a také nejčastěji preferované jsou dnes aplikace v mobilních telefonech, kdy máte vše po ruce a na vzkazy můžete reagovat okamžitě.

Na co se připravit?

Seznamka je samozřejmě jeden z nejpovrchnějších způsobů seznámení, kdy hodnotíte (a jste hodnoceni) pouze vzhledem. Alespoň ze začátku. Tím klesají možnosti najít spřízněnou duši, protože jste ji třeba právě přehlédli kvůli tomuhle blonďákovi s modrýma očima.

Na druhou stranu i ostýchavějším povahám se zde nabízí možnost snadného kontaktu, ke kterému byste třeba v běžném životě nesebrali odvahu. Většinou strávíte spoustu času konverzacemi a poznáváním dalších osob, mezi nimi se určitě najdou i lidé, s kterými již dál nebudete chtít v hovoru pokračovat, ale při troše štěstí se dostanete do další fáze a tou je osobní setkání.

Zdroj foto: Tero Vesalainen / Shutterstock.com

Rande naslepo

Nezapomínejte, že se scházíte s člověkem, kterého vůbec neznáte, ačkoli se vám třeba může zdát, že přeskočila jiskra a víte o něm vše. Proto je ideální na první rande zvolit veřejné místo, ideálně kavárnu, restauraci, centrum města apod. Také je třeba si uvědomit, že 90 % lidí si na seznamkách přikrášluje nejen své fotky, ale i osobnost.

Buďte připraveni na všechno, i na variantu, že místo sympaťáka dorazí někdo, kdo vám úplně nesedne. Rande je tedy ideální naplánovat max. na dvě hodinky, které si v lepším případě užijete a uděláte si reálnější obrázek o člověku naproti vám, nebo je prostě přežijete a odejdete s nadějí, že příště už to určitě vyjde.

Buď, jak buď, co jiného má větší smysl než hledání toho správného parťáka pro život? Zkuste seznámení přes seznamku a možná právě vy budete mít štěstí a najdete svou spřízněnou duši.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.