Kategorie

Exteriér

Exteriér našeho domu je něco, co výrazně napoví o našem stylu bydlení i o atmosféře, která u nás vládne. Upravené okolí domu chce mít asi každý z nás.

Relax na zahradě

Zahrádkáři si svůj exteriér domu určitě představují po svém. Část zahrady za domem můžete využít jako užitkovou zahradu k pěstování zeleniny, vysazení ovocných stromů. Výborným pomocníkem na pěstování jsou vyvýšené záhony, kde si můžete založit nejen zeleninový, ale také bylinkový záhon. I vášnivý zahrádkáři musí odpočívat, proto vám doporučujeme část zahrady vyčlenit na oddechový koutek.

Není nic lepšího, než si vyjít v létě na terasu a relaxovat. Zahradní altán či moderní pergola se závěsy jsou dnes doslova nezbytným místem, máte-li dostatečně velkou zahradu. Zahradní posezení je opravdu praktické, zvláště pokud rádi trávíte čas venku s přáteli a rodinou. Zorganizovat zahradní grilovačku či garden párty už nebude problém. Pokud máte vlastní zahradu, velký bazén či nafukovací vířivku jistě oceníte vy i vaše děti během horkých letních dnů.

Moderní exteriér domu

Šikovní domácí kutilové mohou venku u domu postavit svépomocí přístřešek na auto, který auto ochrání před vnějšími vlivy, obrovským vyhřátím v létě či velkými mrazy v zimě. Moderní exteriér by měl být v první řadě praktický a dlouhodobě využitelný. Proto pokud vybíráte dlažbu na balkon nebo střešní krytinu vyplatí se investovat do opravdu kvalitních kategorií.

Atmosféru vašemu exteriéru dodáte útulným osvětlením, proto vám přinášíme několik tipů pro venkovní osvětlení. Ovocné stromy, palmy, vyšší solitéry či květiny do truhlíků poslouží výborně k oddělení jednotlivých částí zahrady.

Nezáleží na tom, zda se chystáte využít zahradu k relaxaci nebo k pěstování, prohlédněte si inspirace do zahrady, které vám přinášíme.

Tipy, jak využít zahradní domek

Zahradní domek se hodí nejen na zahradu k domu, ve kterém bydlíte, ale také na separátní zahrady. Je to skvělý úložný prostor, do kterého se vejde všechno nářadí potřebné k údržbě. Jak vybrat správný zahradní domek Před koupí zahradního…