Kategorie

Pokojové rostliny

Pokojové rostliny zútulní každou místnost a dodají vašemu domovu přátelskou atmosféru. Vždyť přece kde jsou květiny, tam je radost.

Nenáročné pokojové rostliny

Pokud milujete květiny, ale ne všem druhům se u vás daří, vsaďte na nenáročné pokojové rostliny, jako jsou například dračinec (lucky bamboo), tlustice, calathea, monstera, tchýní jazyk, zamiokulkas (kulkas zamiolistý) či zelenec. Někdy se nazývají také rostliny pro zaneprázdněné. Tyto pokojové rostliny jsou nenáročné na pěstování a podmínky, jistě se jim bude dařit i u vás doma.

Sukulenty

Sukulenty patří také mezi nenáročné rostliny, které si můžete pořídit. Pokojové sukulenty jsou oblíbené hlavně proto, že vydrží téměř jakékoli podmínky. Mezi nejoblíbenější sukulenty do bytu patří hlavně tlustice, kalanchoe, echevérie, juka, agáve, aloe pravá.

Velké pokojové rostliny jako dekorace do interiéru

Chcete-li k vám domů přinést trochu přírody, tak slaďte váš interiér tak, aby jeho dominantou byly velké pokojové rostliny, které kromě kyslíku přinesou spoustu zelené barvy, která přináší klid a radost. Chcete-li aby rostliny byly moderním doplňkem, zvolte například bambus, monsteru, fíkus nebo ibišek.

Kvetoucí pokojové rostliny

Pokud máte rádi květiny kvůli tomu, že barevně kvetou a do interiéru přinesou barvy, poohlédnete se po kvetoucích pokojových rostlinách, jakými jsou například bromélie, lopatkovec, orchidej, begónie, echmea. Lopatkovec je nádherná pokojová rostlina, která kromě estetické funkce přináší také další výhody, kterou je čištění vzduchu. Tato rostlina je přírodná čistička vzduchu, která vaše ovzduší pročistí a zbaví škodlivin.

Pokud zvažujete vaše podmínky v bytě a přemýšlíte, jakou pokojovou rostlinu si můžete dovolit, uvažujte o tom, zda chcete pokojové rostliny do stínu, nebo je můžete mít na přímém slunci. Pokud se ve vaší domácnosti nacházejí děti nebo čtyřnohí mazlíčci, zvažte i to, zda jste si nekoupili jedovaté pokojové rostliny, které mohou být nebezpečné.