Jak na rande přes seznamku a na co si dát pozor?

Seznamka alias výborný způsob jak se seznámit s někým z pohodlí domova. Vyzkoušeli jste již online seznamku a rande naslepo? Poradíme vám, na co si dát pozor při výběru seznamky.

Většina lidí by ráda měla po svém boku toho správného partnera. Najít toho pana Božského nebo paní Božskou však není jednoduché, a to nejen kvůli minulé i současné době covidové. Velká část singles totiž tráví spoustu času v zaměstnání – a seznámení v tramvaji cestou domů se stalo spíš utopií. Kde se tedy seznámit i z pohodlí domova? Přece na online seznamkách. Půjdete na rande naslepo?

Seznamky alias rande přes internet

Byly doby, kdy se na rande ze seznamky koukalo skrz prsty jako na něco nepřirozeného a zoufalého. Tyto časy jsou již pryč, přesto takové seznámení přináší mnoho pro a proti. Výhodou je určitě snadná dostupnost a široká nabídka různých seznamovacích portálů. Na výběr jsou například běžné seznamky, kde je registrace zdarma a nic nebrání začít ihned vyhledávat ten správný protějšek.

Pro ty náročnější jsou k dispozici také placené stránky, kde při registraci zadáte detailnější informace o sobě, o hledaném protějšku, a pomocí vyhledávacích algoritmů vám hned seznamka ukáže vhodné partnery. Další krok je na vás. Nejjednodušší a také nejčastěji preferované jsou dnes aplikace v mobilních telefonech, kdy máte vše po ruce a na vzkazy můžete reagovat okamžitě.

POZOR!

Seznamka je samozřejmě jeden z nejpovrchnějších způsobů seznámení, kdy hodnotíte (a jste hodnoceni) pouze vzhledem. Alespoň ze začátku. Tím klesají možnosti najít spřízněnou duši, protože jste ji třeba právě přehlédli kvůli tomuhle blonďákovi s modrýma očima.

Na druhou stranu i ostýchavějším povahám se zde nabízí možnost snadného kontaktu, ke kterému byste třeba v běžném životě nesebrali odvahu. Většinou strávíte spoustu času konverzacemi a poznáváním dalších osob, mezi nimi se určitě najdou i lidé, s kterými již dál nebudete chtít v hovoru pokračovat, ale při troše štěstí se dostanete do další fáze a tou je osobní setkání.

Podle čeho si vybrat správnou seznamku

Dozajista nejlepším způsobem, jak si vybrat z velkého množství online seznamek na trhu jsou reference a zkušenosti přátel či známých. Poptat se svého okolí na reálné zkušenosti je to nejcennější.

V případě, že ve vašem okolí nenajdete nikoho, kdo využil k seznámení se se svým partnerem internetovou seznamku, využít porovnávače seznamek, které dnes naleznete na internetu. Také porovnávače vám pomohou získat následující informace:

  • jaké jsou poplatky na seznamce,
  • kolik stojí členství,
  • jaké jsou podmínky registrace,
  • stejně jako jsou podmínky smazání profilu,
  • na jakou skupinu uživatelů je seznamka zaměřena.

Poslední bod patří mezi ty nejdůležitější. Na internetu je plno seznamek založených za různým účelem, nezávazné i ty pro vážný vztah, proto pokud hledáte vážný vztah, neztrácejte čas na jiných seznamkách, kde nenajdete partnera se stejným úmyslem. Dnes již existují i ​​různé zájmové seznamky, například seznamka pro lidi, kteří milují hory a turistiku, křesťanská seznamka, seznamka osamělých rodičů a pod.

Nezapomínejte, že se scházíte s člověkem, kterého vůbec neznáte, ačkoli se vám třeba může zdát, že přeskočila jiskra a víte o něm vše. Proto je ideální na první rande zvolit veřejné místo, ideálně kavárnu, restauraci, centrum města apod. Také je třeba si uvědomit, že 90 % lidí si na seznamkách přikrášluje nejen své fotky, ale i osobnost.

Buďte připraveni na všechno, i na variantu, že místo sympaťáka dorazí někdo, kdo vám úplně nesedne. Rande je tedy ideální naplánovat max. na dvě hodinky, které si v lepším případě užijete a uděláte si reálnější obrázek o člověku naproti vám, nebo je prostě přežijete a odejdete s nadějí, že příště už to určitě vyjde.

Buď, jak buď, co jiného má větší smysl než hledání toho správného parťáka pro život? Zkuste seznámení přes seznamku a možná právě vy budete mít štěstí a najdete svou spřízněnou duši.

Neférová seznamka – pozor na podvodníky

I v České republice už najdeme mnoho seznamek s neférovým přístupem a nekalými praktikami. Podvodní seznamky většinou lákají lidi na jednoduchou registraci zdarma nebo jen symbolický poplatek, avšak po pár dnech či měsících vám začnou z bankovního účtu odcházet nemalé sumy peněz.

Dobrá rada: Vždy si prohlédněte sídlo společnosti. Důvěřujte především českým společnostem, pokud se jedná o seznamku se sídlem v zahraničí, raději se do registrace ani nepouštějte.

Velké problémy u podvodných a neférových seznamek vznikají i při zrušení účtu resp. členství. Proto si před výběrem seznamky dobře uvěřte podmínky ukončení vašeho profilu.

Věříme, že si při výběru online seznamky pečlivě zvážíte všechny možnosti a vyberete si tu nejvhodnější. Přejeme vám, abyste již brzy našli partnera, po kterém toužíte.

Zdroj: nbcnews.com, mashable.com

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.