3 rady, jak na grilování i za špatného počasí

Už vás nebaví rušit plány na grilování kvůli špatnému počasí? Nenechte si zkazit zážitek z grilování deštěm nebo větrem! Schovejte se pod pergolu nebo do altánu! Díky dřevěným altánům a pergolám si užijete grilování, i když počasí není zrovna ideální. Co všechno si musíte připravit a na jaká jídla vsadit?

Grilujte za každého počasí!

Představte si vůni grilovaného masa, které se peče na rozpálených roštech, zvuk dešťových kapek dopadajících na střechu a pocit tepla z ohně. To není nic, co byste si nemohli dopřát. Stačí si postavit pergolu ke zdi domu nebo altán.

Tato stavba vás zachrání nejen v případě, že se matka příroda rozhodně překazit vaše plány. Ale i během slunného odpoledne, když si chcete odpočinout ve stínu. Navíc je to ideální místo pro pořádání sešlostí s lidmi, které máte rádi.

Bez jaké výbavy se neobejdete

  • Kryt na gril se postará o to, že se gril nepromočí. Nejen, že ochráníte grilované pochoutky, ale i prodloužíte jeho životnost.
  • Slunečníky můžete využít jako dodatečnou ochranu před deštěm v okolí okolo altánu nebo pergoly. Pokud nemáte zastřešený přístřešek, pořiďte si jídelní stan, zatahovací markýzu nebo zastřešenou letní kuchyni.
  • Teplé deky a podsedáky pro případ, že déšť přinese i nižší teploty. Pokud se chystáte s hosty pravidelně stolovat venku, využijete je i během chladnějších letních večerů.
  • Pokud budete jídlo přenášet dovnitř a potřebujete přeběhnout, určitě se vybavte nepromokavými botami a pláštěnkou nebo nepromokavou bundou.

Jaké dobroty se hodí do deštivého počasí

Co si pro grilování za deště připravit? Jaké dobroty hostům nabídnout? Ideálně takové, u kterých nemusíte strávit příliš mnoho času a které se udělá i v zaklopeném grilu. Když počasí nepřeje, podmínky jsou hned náročnější. Vyřešte to tedy tak, ať u grilu nestojíte hodinu.

Vsaďte na klobásy, burgery či kuřecí špízy. Jsou v podstatě bez přípravy, jen kuřecí maso dopředu naložte. Rychle hotové jsou také ryby a zelenina (papriky, cukety, žampiony). I kukuřici máte během chvilky krásně opečenou. Jako přílohu nabídněte nejen pečivo, ale i doma připravený salát.

Samozřejmě záleží na tom, jak moc nepříznivé počasí je. Když se navíc schováte pod střechu altánku či pergoly, nebudete nijak omezení a klidně se můžete blýsknout i komplikovanějším jídlem.

Jednoduché zahradní stany, markýzy a obdobné alternativy vás bohužel před větrem a silným deštěm tak dobře neochrání. Grilování ve špatném počasí je v jejich úkrytu podstatně komplikovanější. A může se stát, že ho budete muset úplně zrušit.

Nenechte si zkazit plány vrtochy počasí. Díky dřevěným altánům a pergolám si užijete grilování po celý rok. Ať už se jedná o rodinnou oslavu, narozeninovou párty nebo jen obyčejné víkendové vaření, naše stavby se postarají o gurmánský zážitek bez chybičky.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.