Jak správně a levně větrat v centru města? Odpovědí na tuto otázku je…

I v centru města či poblíž průmyslové zóny si lze dopřát v domácnosti čerstvý vzduch bez usazených nečistot vnikajících do domácnosti zvenčí, nadměrného hluku či průvanu. Jak je to možné, to se dozvíte na níže uvedených řádcích.

Pro domácnosti řešící otázku zajištění vysoké kvality pobytu v interiéru, které se nechtějí smířit s nevýhodami nárazového větrání okny jsou tu jednotky řízeného větrání, jež domácnostem s dětmi přináší tyto výhody:

  • Systémy řízeného větrání eliminují riziko vypadnutí osoby z okna.
  • Systémy řízeného větrání eliminují riziko vniknutí cizí osoby či předmětu do interiéru.
  • V rámci řízeného větrání nedochází k výrazným výkyvům teplot v interiéru, tj. je sníženo riziko onemocnění.
  • V rámci řízeného větrání nedochází ke zvýšenému proudění vzduchu, což opět snižuje rizika onemocnění spojených s tímto jevem.
  • Systémy řízeného větrání fungují zcela samostatně, bez nutnosti zásahu osoby pobývajících v interiéru.
  • Ještě než je vzduch z exteriéru vpuštěn do místnosti, je zbaven nečistot a nadměrné vlhkosti, tj. vysoká kvalita vzduchu v interiéru je zajištěna bez ohledu na aktuální povětrnostní podmínky, denní dobu či roční období.
  • V rámci systému řízeného větrání nevniká do nemovitosti ruch z okolí.

Nesmíme zapomenout na účty za energie

Samostatnou kapitolou jsou pak náklady na teplo, u kterých je možné pozorovat výrazné snížení díky tomu, že rekuperační výměníky systémů řízeného větrání užívají opakovaně teplo, za které jste již jednou zaplatili, tj. nedochází k vypouštění tepla do exteriéru bez jakéhokoliv dalšího užitku. 

Více o jednotkách řízeného větrání a možnosti rekuperace tepla se dozvíte na stránkách https://www.zehnder.cz/rekuperace, kde je Vám rovněž k dispozici formulář pro poptávku nezávazné nabídky instalace jednotek řízeného větrání.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.