Jak na líčení podle tvaru obličeje? Ověřené tipy

Tajemství perfektního make-upu netkví pouze v kvalitních produktech, ale zejména v umění správného líčení. A to by mělo být v prvé řadě přizpůsobeno danému obličeji. Jak se správně nalíčit podle tvaru obličeje?

Kulatý obličej

Kulatý obličej působí spíše širším dojmem, proto se jej mnoho žen snaží správným konturováním „zeštíhlit. Pokud patříte mezi majitelky kulatého obličeje, zaměřte se především na zvýraznění lícních kostí a tváří. Sáhnout proto můžete mezi po intenzivnějších tónech kontury i tvářenky. Neopomeňte také lehce podtrhnout rty tónovací rtěnkou nebo leskem na rty v jemném odstínu. Na závěr přepudrujte čelo a naličte oči dle svých preferencí.

TIP: Kulatý obličej krásně zeštíhlíte také tím, že konturu nanesete do oblasti spánků.

Hranatý obličej

Říká se, že hranatý obličej patří spíše mezi ty vzácnější. Díky ostrým rysům může mnohdy působit velmi přísným dojmem, na druhou stranu z něj vyzařuje unikátní a sofistikovaný půvab.

Tmavší konturu naneste zejména na strany čela, hrany čelisti a trochu jí můžete aplikovat také na špičatou bradu. Díky tomu docílíte zjemnění hran obličeje. Dále použijte světlý odstín tvářenky a nevynechejte také konturování rtů. Na závěr ozdobte oči stíny nebo linkami. Pokud však toužíte po jemnějším vzhledu, bohatě vám postačí řasenka.

Oválný obličej

Podle vizážistů je oválný obličej tím nejideálnějším plátnem pro aplikaci make-upu. Stínování v tomto případě prakticky není třeba, a tak to mají majitelky oválného obličeje s líčením mnohdy nejjednodušší. Stačí jim pouze výrazněji nalíčit tváře a případně lehce poklepat štětcem s konturou do oblasti spánků a je to!

TIP: Pokud máte velmi světlý typ pleti, nebojte se konturovat pudrem v tmavším odstínu. Ten totiž pleti dodá přirozený vzhled bez výraznějších linií.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.