Multifunkční posilovací lavice se u vás doma rozhodně neztratí

Pokud si zařizujete skromnou domácí posilovnu, určitě přemýšlíte nad volbou tréninkových strojů. Mezi ty nejoblíbenější patří cvičební a posilovací lavice. S tímto multifunkčním zázrakem totiž dáte pořádně zabrat celému tělu.

Nabídka lavic je široká a výběr velký

V kategorii posilovacích a cvičebních lavic nabízí kamenné i internetové obchody se sportovními potřebami poměrně dost modelů. Mezi bestsellery patří jednoznačně multifunkční lavice. Stejně oblíbenými jsou ale také bench press lavice. Právě na ty narazíme ve fitness centrech a posilovnách po celém světě úplně nejčastěji.

Existují a hojně se používají ale i břišní a zádové tréninkové lavice. O něco vzácněji se vyskytují šikmé, scottovy nebo hyperextenční lavice. I ty si ale můžete v profesionálních obchodech pořídit. Co se týče cen posilovacích lavic, nejlevnější modely se pohybují okolo 1500 Kč. Na své si tak přijdou i milovníci posilování s poměrně nízkým budgetem.

Jak na výběr posilovací lavice, abyste naplnili svá očekávání

Vybíráte-li si právě tréninkovou lavici domů, je potřeba zvážit především to, na jaké partie těla se chcete při posilování zaměřovat. Inspirovat se můžete třeba v internetovém obchodě https://hop-sport.cz/posilovaci-lavice/.

Kupříkladu hyperextenční lavice je tím pravým ořechovým pro ty, kteří touží po vyrýsovaných svalech na rukou. Silový trénink se na tomto typu lavice provádí především s jednoručními činkami. Možné je ale samozřejmě i zapojení obouručního závaží.

Většina mužů, kteří rádi pracují na své postavě, sní také o dokonale vypracovaném a mohutném hrudníku. Toho lze nejlépe dosáhnout s oblíbenou bench press lavicí.

A pro ty, kteří preferují různorodost posilování, doporučujeme multifunkční polohovací lavici. Na ní si můžete dát pořádně do těla jak ve vodorovné a vzpřímené, tak v sešikmené poloze. Práce na postavě snů pro vás díky širší škále možností bude ještě o něco lákavější než doposud.

Zpříjemněte si práci na své fyzičce, aby vás trénování skutečně bavilo

Je jasné, že ne pro všechny je pravidelný pohyb přímo zálibou. Na cestě za zdravým a krásným tělem je to ale něco, čemu se nelze vyhnout. Pokud i vy spadáte do této kategorie, nemusíte zoufat. Je jen potřeba si cvičení podle vašich možností a preferencí oživit tak, aby vás bavilo a motivovalo pokračovat. A to, byť se to na první pohled nezdá, je možné i s posilovací lavicí.

Kromě silového tréninku totiž lavici můžete používat také jako pomocníka při aerobním cvičení. Například jako stupátko. Pro někoho je totiž lákavější prokládat poněkud stereotypní a pomalé série silového cvičení s živelnějším kardiem. To se ostatně doporučuje i v rámci budování kvalitní svalové hmoty.

Tip na závěr

K posilovacím lavicím si také můžete dokoupit nejrůznější příslušenství. Mezi užitečné doplňky patří třeba pogumovaná bezpečnostní podložka, kladka nebo fixační adaptér. Nezbytností jsou ale i kvalitní rukavice. Díky nim vám závaží při posilování nebude klouzat z rukou a vyhnete se nepříjemným mozolům.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.