Jak potěšit dvouletého oslavence? S následujícími dárky neuděláte chybu

Jste pozváni na oslavu druhých narozenin nebo dokonce slaví druhé narozeniny vaše dítě a vy si nevíte rady s výběrem dárku? Přinášíme vám pár tipů, se kterými určitě zaujmete. Následující dárky totiž potěší nejenom samotné dětí, ale také jejich rodiče.

Dárek pro dvouleté dítě musí být hlavně praktický

Jaký je ideální dárek k druhým narozeninám? Takový, který potěší dítě i rodiče, ale hlavně se využije. S výběrem dárku vám mohou pomoci v hračkářství, ale inspiraci lze samozřejmě čerpat také na internetu. Mezi praktické dárečky se rozhodně řadí hračky, oblečení a předměty, které pomáhají rozvíjet představivost, jemnou motoriku a logické myšlení.

Na plný plyn vstříc novým dobrodružstvím

Děti, které rády poznávají svět a nemají strach, ocení dětskou motorku. Motorky pro děti svým vzhledem připomínají ty opravdové, které budou moci řídit v dospělosti, ale samozřejmě jsou navrženy tak, aby se daly snadno ovládat a byly zcela bezpečné.

Když je rychlost strašákem a poznávání vyžaduje pomalejší tempo

Ne každé dítě ale rádo zkouší nové věci a rychlost může být někdy spíše strašákem. Proto je důležité vědět, pro jaký typ oslavence dárek vybíráte. Poznává daná ratolest okolní svět raději pomalejším a rozvážnějším tempem? Takové typy dětí potěší spíše klasické tříkolky. I vy si jistě z vyprávění  pamatujete, kolik zábavy jste si užili se svou první tříkolkou. Dopřejte možnost poznávat okolní svět ze sedla tříkolky i oslavenci.

Zaměřte se na rozvoj dětské osobnosti

Máte pocit, že oslavenec má již vše? Vzdělávacích hraček není nikdy dost. Může se jednat o stavebnici, která pomáhá s rozvojem fantazie i jemné motoriky. Potěší i puzzle, které rovněž vyžadují určitou zručnost a rozvíjejí logické myšlení i představivost. Samozřejmě můžete vsadit i na autíčka, vláčky a další dopravní prostředky. Na pochopení pravidel silničního provozu není nikdy příliš brzy.

Vybíráme dárek pro malého umělce

Víte, že dítě rádo tvoří, kreslí, maluje a věnuje se snad všem kreativním činnostem, které existují? Podpořte jeho touhu po uměleckém vyjádření a obdarujte ho fixami, pastelkami, voskovkami, prstovými barvami, plastelínou nebo například korálky. Zjistěte si, jaké umělecké činnosti se ratolest věnuje nejraději a podpořte uměleckou tvorbu vhodným vybavením.

Dárek pro dvouleté dítě vybírejte s ohledem na to, co již má a také na zájmy, kterým se věnuje nejraději. Víte, že rádo tráví čas venku? Kupte mu dětskou motorku či tříkolku. Je dítě spíše hloubavější a rádo tráví čas se stavebnicí, puzzlemi a dalšími hračkami? Pořiďte mu další předmět do sbírky. Kreativní dětské duše zase naopak ocení umělecké potřeby, s jejichž pomocí vytvoří jedinečná díla.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.