Jak si zařídit správnou autodílnu pro pořádné chlapy?

Mít vlastní autoservis je velkým snem mnoha mužů. Nezáleží na tom, jestli to provozujete profesionálně nebo opravujete vozy a motorky jen svým přátelům. V každém případě na to potřebujete dobře vybavenou dílnu. Jak by měla taková dílna vypadat, abyste tam měli vše potřebné a práce vám šla od ruky? Dáme vám pár praktických tipů.

Co vám nesmí chybět

Existuje obrovské množství nářadí, které můžete potřebovat. Kompresor, hydraulické zvedáky, zouvačky a ruční nářadí jsou jen některé z nich. Nezapomínejte ani na výkonné průmyslové vysavače, které pomohou s úklidem vozu i dílny. Pořídit si můžete také další nářadí, které vám práci v autodílně hodně usnadní. Patří mezi ně např.:

  • plnička kapalin – pro diagnostiku, odsávání i doplňování kapalin,
  • hydraulický detektor vůlí – pro kontrolu přední nápravy vozu,
  • startovací vozík – pro nastartování a dobití autobaterie.

Pro rychlé a spolehlivé seřizování předních světel se vám bude hodit regloskop. Využít ho můžete u osobních i nákladních vozů. A při seřizování kol budete zaručeně potřebovat myčku kol. Ušetříte si díky ní hodně času i práce, protože kola vždy musíte důkladně očistit. Systém pro odsávání i vypouštění oleje z vozu vám také přijde vhod.

Pár tipů na konec

Pro autodílnu ale nepotřebujete jen nářadí a vybavení. Kvalitní řezací plotr vám může pomoci s nálepkami nebo jinými ozdobami na vůz. Chybět vám ale nesmí také klasický pracovní stůl s těžkou deskou, dobré osvětlení a dostatek volného prostoru. A nezapomínejte také na úložný prostor a organizaci celého prostoru, protože jinak bude práce mnohem náročnější.

Nezapomínejte na zákon

Chcete tuto činnost provozovat jako podnikání? Nezapomínejte na zákon. Nejlepší dílny také mají ISO kvality 9001, které poskytne klientům jistotu ohledně kvalitně provedené práce. Myslete na to, že dílna musí mít řádnou kolaudaci, musí být označena a samozřejmě musíte mít také platný živnostenský list.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.