Jak zařídit interiér starého mládence, aby byl stylový i funkční?

Starých mládenců nebo mladých mužů bez závazků je dnes mnoho. Tyto styly samozřejmě nejsou jen pro nezadané muže, ale jestli potřebujete vybavit mužskou domácnost, industriální nebo rustikální styl budou nejlepší. Oba mají něco společného, ale také jsou velmi rozdílné. Jak vypadají a jak jich dosáhnete ve svém domově?

Čisté linie kovu a masivního dřeva

Industriální styl je velmi populární a často ho volí lidé, kteří milují minimalismus. Industriální nábytek využívá kombinaci dřeva s kovem. Důležitá je nejen přírodní struktura, ale také jednoduché linie, které jsou pro styl typické. Kombinace skla a kovu s dřevem je velmi oblíbená nejen v bytech, ale také v restauracích a barech. V industriálním interiéru nesmí chybět:

  • cihlový obklad na zdi,
  • velká pohovka,
  • koberce (barevné se zajímavým vzorem),
  • otevřené police.

Při nákupu nového vybavení i dekorací myslete na komplexní vzhled místnosti. Při neuváženém nákupu může přijít katastrofa a zbytečně vyhodíte peníze z okna, protože se daný kus do industriálního interiéru nebude hodit. Myslete dopředu a zaručeně získáte nádherný prostor a styl, který se skvěle hodí do podkrovních nebo loftových bytů.

Minimalismus na milion způsobů

Životní styl i interiérový styl minimalismu je velmi populární již několik let. Spočívá v tom, že máte doma jen praktické věci a předměty, které pro vás mají emocionální hodnotu. To ale může pro každého vypadat velmi odlišně. Industriální styl je skvělým příkladem, ale není to jedinou možností pro tento styl. Důležité jsou hlavně určité principy.

Minimalistický domov by měl být jednoduchý, bez zbytečných doplňků a dekorací. Nábytek má většinou čisté linie a geometrické tvary. Dominují zde jedna nebo dvě barvy. Výrazné barvy a vzory nejsou příliš typické. Nejdůležitější jsou kvalitní materiály bez ohledu na to, jestli půjde o dřevo, kov, sklo nebo kůži. Těchto kritérií ale můžete dosáhnout na mnoho způsobů. Industriální styl je ovšem skvělým příkladem, u kterého se můžete hodně inspirovat.

Klidní atmosféra rustikálního stylu

Rustikální interiér by měl působit elegantně, objemně a útulně v jednom. Rustikální nábytek si zakládá na masivním dřevu a ozdobách. Zapomínat bychom ale neměli na druhé detaily, jako jsou staré knihy, mohutné vázy a svícny, dekorační žebřík nebo kovové sochy všech druhů a tvarů. Nejkrásnější bude rustikální styl v pracovně, ale stejně dobře můžete zařídit i jiné místnosti.

Na trhu najdete i speciální nábytek nebo doplňky, které jsou dělané pro tento styl. Ať jsou to skříňky a umyvadlo do koupelny, kuchyňská linka nebo postel do ložnice, všechno zaručeně seženete. Nezapomínejte ani na osvětlení, které je vždy důležité. Zajímavé lampy i hodně netradiční lustry ze dřeva a provazů, na jejichž konci jsou žárovky, oživí celý interiér.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.