Jaká je životnost tonerů a cartridge? Správné skladování ji určitě prodlouží

Tisknete hodně a zajímá vás, na kolik vás to vlastně vyjde? Jde především o to, jak ekonomicky umíte s tiskem nakládat a zda neděláte něco v celém procesu špatně. Klíčové je například znát životnost cartridge a vědět, které kupovat, aby byl tisk levný a efektivní.

Rozlišujte mezi tonerem a cartridge

Platí, že toner je označení pro náplň do laserové nebo LED tiskárny. Je to vlastně plastová krabička, která v sobě obsahuje práškovou směs polymerů. Naopak cartridge je inkoustová tisková kazeta, tedy náplň do inkoustové tiskárny.

Jak dlouho vydrží toner?

To může záviset na značce a na dalších faktorech. Obecně však lze říct, že práškové směsi se obvykle jen tak nezkazí, takže vydrží skoro neomezeně dlouho. Hodně vám napoví to, na kolik stran by měl toner vystačit, což obvykle bývá uvedeno na obalu. Předpokládá to ale, že tisk bude mít maximálně 5% pokrytí, což není vždy pravda. Obecně se tedy dá říct, že náplň do laserové tiskárny vám bez potíží vydrží. Hodí se zejména pro ty, kteří netisknou denně, ale jen občas, a tím pádem je pro ně životnost bez vysychání zásadní.

Životnost cartridge?

Cartridge jsou na tom samozřejmě o dost hůř. Inkoust se daleko hůře přizpůsobuje změnám prostředí a snadno také vysychá. Nedělají mu dobře změny teplo ani vlhkosti. Může také měnit svou konzistenci, řídnout, nebo vysychat. Cartridge Samsung jsou v tomto ohledu velmi kvalitní a vydrží hodně, ale nekonečně určitě ne. Podobně jsou na tom i cartridge Lexmark, které se řadí k těm nejlepším na trhu. Pokud ale máte inkoustovou tiskárnu, je nutné tisknout častěji, aby se vám vyplatila.

Prodlužte životnost

Vyhněte se vysychání náplní a ujistěte se, že umíte tonery i cartridge správně skladovat. Také nenakupujte zbytečně do zásoby, pokud nemáte zas tak vysokou spotřebu, ale spíše kupujte cartridge až ve chvíli, kdy jej skutečně potřebujete.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.