MMA bojovník Jiří Procházka se chystá na pátý zápas v UFC. Soupeř se vrací po dlouhé pauze

Zpátky ke kořenům. Tak Jiří Procházka spolu se svým týmem pojmenovali přípravu na další zápas v nejlepší MMA organizaci planety. Český bijec už 13. dubna vyzve na jubilejním turnaji UFC 300 v Las Vegas srbského válečníka Aleksandara Rakiče. A půjde o hodně!

Nejlepší český MMA zápasník současnosti Jiří Procházka vyhlíží v pořadí 5. souboj ve slavné UFC. Proti němu se postaví sebevědomý srbský protivník Aleksandar Rakič, který si svěřence trenerů Karaivanova s Hovězákem už před lety ostře dobíral. Pak se ale na dlouhou dobu zranil a titulové ambice musel odložit. Jejich cesty se protnou v kleci na turnaji UFC 300. Zápas je naplánován jako vrchol prelims karty a přijde na řadu v neděli 14. dubna okolo 2:00 našeho času.

Jiří Procházka v posledním zápase s Brazilcem Pereirou v listopadu 2023 po dlouhých 8 letech zakusil hořkost porážky. Chtěl se vrátit co nejdříve. Vedení UFC mu vyšlo vstříc a zařadilo zápas a Aleksandarem Rakičem na očekávaný galavečer s číslovkou 300, který bude pod drobnohledem celého světa.  

Příprava na listopadový titulový souboj v New Yorku nebyla ani zdaleka ideální. Procházka se potýkal s celou řadou zranění i nemocí. Teď jdou z jeho tábora mnohem pozitivnější zprávy. Zároveň se BJP vrací po porážce, což je vždy spojeno s velkými očekáváními. Tlak si ale bývalý šampion polotěžké váhy nepřipouští.

Návrat ke kořenům. Tak zní oficiální název aktuální přípravy, během které se v průběhu tréninkových dávek a kempů cílilo na zdokonalování nejsilnějších stránek a jednotlivé detaily. Tvrdé přestřelky v postoji a správné načasování KO v kombinaci s nabitými zkušenostmi z těžkých bitev v UFC. Tohle má být vítězný recept na srbskou raketu.

Aleksandar Rakič představuje pro Jiřího Procházku další velkou zkoušku. Jedná se o komplexního bojovníka, jehož styl a technika ze všeho nejvíce vychází z kvalitního kickboxu. Ve svém repertoáru má i poměrně širokou paletu kopů, na které si BJP musí dát obrovský pozor. Mezi pletivo se vrací po bezmála dvou letech, kdy absentoval kvůli zraněnému kolenu. I to bude důležitým aspektem v samotném průběhu boje.

„Rakič měl teď dlouhou pauzu, ale jsem si jistý, že se bude chtít ukázat v té nejlepší formě. Tlak na něj určitě bude, ale to je na něm, jak se s tím vypořádá. Pro mě je to jen další překážka na mé cestě. O zranění, které měl, samozřejmě vím, a pokud v zápase uvidím na jeho straně nějaký problém, určitě po tom půjdu. Bojovník musí udělat vše pro vítězství,“ uvedl Procházka na závěrečné tiskové konferenci v Brně před odletem do Las Vegas.

Procházka byl dlouhou dobu kurzovým favoritem, šance obou bojovníků se však s blížícím se termínem podle sázkových kanceláří vyrovnávají. Podrobnou analýzu zápasu najdete například tady. Hodně může napovědět vážení a závěrečný staredown. Klíčové ovšem bude, kdo si dokáže v zápase na 3x5min. prosadit svou taktiku, která povede k vítězství. 

Vrcholem turnaje UFC 300 bude z pohledu českých fanoušků nesmírně zajímavý duel o titul Procházkovy polotěžké divize mezi úřadujícím šampionem Alexem Pereirou a vracejícím se Jamahalem Hillem. Do akce jdou i další hvězdy, jmenovitě Max Holloway, Justin Gaethje, Charles Oliveira a další. 

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.