Pereira vs. Procházka 2: Titulová bitva na short notice není pro každého.

Už tuto sobotu nás čeká odvetný zápas mezi držitelem pásu polotěžké váhy Alexem Pereirou a Jiřím Procházkou. Příprava byla tentokrát pro oba borce podstatně kratší než minule. Jak se oba bojovníci poprali s nedostatkem času?

Tajemstvím je nepřetržitý trénink

Původně mělo UFC doručit návrat Conora McGregora, ten si ale zranil prst u nohy a turnaj UFC 303 náhle přišel o hlavní událost. Organizaci ale vytrhli trn z paty dva borci, kteří se nebáli vzít titulový souboj pouhých patnáct dnů před zápasem.

Oba bojovníci od oznámení zápasu avizovali, že jsou v podstatě neustále v tréninku, a proto si mohou dovolit souhlasit se short notice zápasem, byť se toho během patnácti dnů moc stihnout nedá a spoustu času také stál přesun do Vegas a mediální povinnosti.

Jiří Procházka po odvetě s Pereirou toužil už od jejich prvního zápasu, ani on sám nejspíš ale nečekal, že se dočká takhle brzy. Komplikovanější byla pro UFC domluva s Alexem Pereirou, který se ještě před pár měsíci na rematch s Procházkou zrovna moc netvářil, nakonec se ale nechal zlákat lukrativní finanční nabídkou.

Jiří Procházka: Je potřeba disciplína

Jiří Procházka stihl ještě před přesunem do Las Vegas své obvyklé rituály, které absolvuje před každou bitvou. Na trénink nějaké speciální taktiky nebyl moc čas, Procházka si ale s sebou na cesty vzal sparingpartnera Jana Gottwalda, což je novinka. 

Přesto BJP přiznal, že takováto příprava samozřejmě není podle jeho představ. „Upřímně, nebyla úplně ideální. S tím, že jsem zápas přijal na poslední chvíli, je ale v rámci možností vše naladěné, jak má. Takhle mi to možná sedí víc než dlouhé přípravy. 

Na druhou stranu za tak krátkou dobu nenatrénujete nic nového. Když kývnete na souboj takhle narychlo, je potřeba hlavně disciplína, a to ve finálních trénincích i v kleci,“ připustil Procházka pro iSport.cz.

Tady ve Vegas jsme zařadili hlavně tréninky fyzičky, kondice a lehkých sparingů. Ty jsou o tom, abych chytil oko, cítil vzdálenost a soupeřův pohyb. Pořád opakujeme stejné věci, hlavně se zaměřujeme na chybu, na kterou jsem doplatil minule, vysvětlil BJP.

Alex Pereira: Na dlouhé cestování jsem zvyklý

Do tohoto duelu jdou oba zápasníci po stejně dlouhé, respektive krátké přípravě, Aleye Pereiru však čekala delší cesta do Vegas. V době, kdy se o duelu dozvěděl, se totiž Poatan nacházel v Austrálii.

Ihned se spekulovalo o tom, co může taková dlouhá vyčerpávající cesta způsobit, Pereira však fanoušky ujistil, že je na podobné cestování před zápasem zvyklý. „Samozřejmě, kdyby to bylo naplánované, bylo by to lepší. Není to ideální, ale není to pro mě žádná novinka, v podobných situacích už jsem byl,“ poznamenal Poatan.

Jako příklad uvedl svůj duel s Israelem Adesanyou v Číně, kam prý nejdříve letěl kvůli mediálním povinnostem, poté odjel a zase se vrátil na samotný turnaj, a to všechno v jednom měsíci.

Jak probíhá shazování?

Součástí každé přípravy je také dělání váhy, v případě Alexe a Jiřího shazování, na které mnozí zápasníci potřebují celé týdny. Pro tyhle dva bojovníky se však o žádnou velkou komplikaci v rámci polotěžké divize nejedná.

„V téhle kategorii je pro mě patnáct dnů v pohodě, to je ideální doba na to nastavit si jídelníček. Už teď jím dobře, ale ještě pořád to není úplně stoprocentní. Napravím to, v těchhle dvou týdnech si upravím i jídelníček i trénink,“ prozradil Pereira.

Podobně je na tom i Jiří Procházka, který se chystá zbylá kila shazovat poslední den, jak je zvyklý. Stravu si prý ale začne hlídat zhruba tři dny před vážením. Kdo nakonec nastoupí v lepší formě, uvidíme už v neděli ráno okolo 6:30 SEČ. 

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.