Výrobník sody: Nahradí kupované minerální vody v domácnosti

Výrobník sody potěší všechny milovníky perlivé vody. Už víc nemusíte kupovat drahé vody v obchodě a nosit těžké láhve. Minerálku si vyrobíte jednoduše doma.

S jehož pomocí si připravíte lahodné perlivé nápoje vašich oblíbených příchutí. Na trhu se stále objevují nové typy přístrojů, takže by pro některé z vás mohlo být těžké zvolit ten nejlepší výrobník sody.

Výrobník sody je šetrný k životnímu prostředí

Ekologie a vůbec ohleduplnost k životnímu prostředí jsou v poslední době hodně diskutovaná témata. Je pravda, že spotřeba plastu neustále roste, což nejde příliš dohromady se špatnou schopností jejich recyklace. Pokud se tomu chcete vyhnout, pak si pořiďte výrobník sody. Jeho pořízením výrazně ulevíte nadprodukci plastových lahví. Mechanické výrobníky navíc nespotřebovávají žádnou elektrickou energii, takže si můžete připravit zcela ekologickou minerálku.

Druhy

Domácí výrobník sody

Domácí výrobník sody patří k těm nejoblíbenějším přístrojům na trhu. Do této kategorie spadá velké množství běžných sodovkovačů, které se mezi sebou liší originálním vzhledem i velikostí. Obecně nejde o nijak velké domácí spotřebiče, neboť je velikostí můžeme přirovnat k rozměrům přenosného kuchyňského mixéru. Většina výrobníků sody je vyrobena v hezkém designu, takže na kuchyňské lince rozhodně nebudou dělat ostudu.

výrobník sódy
Zdroj foto: Elena Veselova / Shutterstock.com

Komerční výrobník sody

Komerční výrobník sody je někdy nazývaný jako sodobar a patří k větším a profesionálnějším přístrojům. Oproti domácím sodovkovačům vynikají rychlostí výroby a velkým množstvím připraveného nápoje. Jejich ovládání je o něco snazší, a díky lepšímu zpracování se mohou pochlubit i delší životností. Na druhou stranu tyto přístroje nejsou vhodné do domácnosti.

Automatický výrobník sody

Tyto plně automatické přístroje stačí zapojit do elektřiny a bez vašeho vědomí vám bude připravena vynikající domácí sodovka. Jediné, co musíte udělat, je navolit si stupeň perlivosti. Obvykle máte na výběr ze 3 možností:

  • jemně perlivá,
  • středně perlivá,
  • perlivá.

Po stisknutí tlačítka začne sodovkovač automaticky s přípravou sodovky.

Mechanický výrobník sody

Mechanické modely oproti tomu nejsou určeny k připojení do elektrické sítě. Výroba sodovky zde probíhá zcela manuálně. Nemusíte se ovšem ničeho bát, protože sycení vody zde probíhá manuálně stisknutím tlačítka. Počet stisků nebo délka držení tlačítka přímo souvisí s intenzitou perlivosti právě připravovaného nápoje. Čím déle budete knoflík držet, tím více perlivou sodovku vytvoříte.

výrobník sódové vody
Zdroj foto: Maxim Blinkov / Shutterstock.com

Milujete-li pít perlivé nápoje zejména v létě, pak můžete vyzkoušet i výrobník ledu, který váš nápoj skvěle ochladí a dopřejete si tak vynikající letní osvěžení.

Objem lahve

Jedním z nejdůležitějších parametrů při výběru výrobníku sody je objem lahve. Jednotlivé nádoby se sice liší použitým materiálem, ovšem v oblasti objemu tolik rozdílů nenajdeme. Objem láhve přitom přímo souvisí s množstvím sodovky, kterou jste si schopni najednou připravit. Na druhou stranu platí, že čím větší láhev máte, tím déle bude příprava nápoje trvat. Obvykle se setkáme s nádobami o objemu od 0,5 do 1 litru.

Vyměnitelné, nebo jednorázové bombičky?

Možná si budete říkat, odkud se berou ty bublinky, co zajišťují perlivost domácí sodovky. Hlavním činitelem je zde oxid uhličitý, jenž je uložen v jednorázových nebo vyměnitelných bombičkách. Jednorázové bombičky nalezneme spíše u tradičních přístrojů, typicky se jedná o sifónové láhve.

Vyměnitelné bombičky patří hlavně k moderním sodovkovačům. Jejich obrovskou výhodou je možnost doplnění oxidu uhličitého, tudíž se nemusíte zaobírat nákupem nových bombiček. Oproti jednorázové variantě mají i výrazně větší objem, díky čemuž si můžete připravit až 130 litrů vynikající domácí sodovky.

Milujete perlivé nápoje, ale nechcete zatěžovat přírodu plasty? Pak zauvažujte nad pořízením výrobníku sody, s nímž si v pohodlí svého domova připravíte vynikající sodovku během pár vteřin.

Zdroj: insider.com

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.