Přehledné uspořádání prostoru – jak mohou pomoci šatní skříně v předsíni

Předsíň hraje nejen roli reprezentativní místnosti (protože je to obvykle první místnost, kterou vidíme při vstupu do bytu nebo domu), ale často je také místem, kam ukládáme mnoho věcí. Z tohoto důvodu je kategorie nábytku, jako jsou předsíňové skříně, velmi oblíbená mezi těmi, kteří si zařizují nebo renovují vlastní prostor. Jak tedy vytvořit organizační systém, který nám bude vyhovovat a bude se snadno udržovat?

Jak uspořádáme své věci v předsíni? Tipy se skříněmi v hlavní roly

Uspořádat šatník rozhodně není snadné. Uvědomujeme si, že toto téma může být zdrcující, zejména pokud máte mnoho předmětů, pro které potřebujete najít místo. Vyvinutím správného systému se však takový proces může stát snadným a dokonce příjemným. Nejdříve bychom měli projít své věci a zběžně je roztřídit. Jsou to hlavně boty? Nebo jsou to většinou bundy a kabáty pro různá roční období? Tento krok bychom neměli vynechat, protože nám usnadní výběr správné skříně do předsíně. Budeme vědět, zda potřebujeme kus nábytku s více skříňkami nebo třeba tyče, na kterých budou všechny věci viset na ramínkách.

Jakmile je otázka nákupu nábytku vyřešena, můžeme se pustit do pořádného úklidu a organizace. V tomto okamžiku je vhodné začít položky přesněji kategorizovat. Pokud se jedná například o boty, můžete je rozdělit podle ročních období, ve kterých je nosíte. Pokud se jedná o ložní prádlo nebo ručníky, vyplatí se je rozdělit do kategorií, např. podle barvy nebo účelu (ručníky na ruce, kuchyňské ručníky, prádlo pro hosty atd.).

Dnešní designové předsíňové skříně mají většinou přehledný systém zásuvek a přihrádek, který nám pomáhá uspořádat naše věci. Při uspořádání věcí ve skříni je třeba mít na paměti dvě věci. První z nich je umístit věci, které často používáme, na dosah. Druhá věc je jejich uspořádání – pokud při skládání věcí dbáme na vhodnou estetiku, bude hledání správných položek i samotné používání předsíňové skříně jistě mnohem snazší a příjemnější.

Proč jsou šatní skříně do předsíně dobrou koupí?

Především je třeba zmínit výše uvedený aspekt usnadnění organizace na chodbě. Předsíňové skříně   umožňují umístit mnoho věcí na jedno místo a správně je umístit, což jistě usnadňuje každodenní život. Druhým problémem je samotný vizuální aspekt na mnoha úrovních – takový kus nábytku díky tomu, že pojme mnoho věcí, působí místnost prostorněji a uklizeněji. Kromě toho jsou šatní skříně v předsíni velmi důležitým prvkem místnosti, který ji opticky spojuje. Samozřejmě je důležité, aby taková skříň byla navržena ve stejném stylu jako zbytek místnosti.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.