Mauricius: Proč ho navštívit a co musíte vidět?

Přemýšlíte, kam pojedete? Pokud si chcete dopřát něco opravdu jedinečného, určitě vyrazte na Mauricius. Je to krásný ostrov, který vás uchvátí krásnými plážemi a čistým mořem.

Proč navštívit právě tuhle destinaci a co všechno tam můžete zažít?

Mauricius: Ostrov z Indického oceánu

Celým názvem se Mauricius nazývá Mauricijská republika. Jde o ostrovní stát ležící v Indickém oceánu. Ostrov je proslulý svými nádhernými písčitými plážemi a průzračně čistou vodou, stejně tak milými místními obyvateli a skvělým jídlem. Jde o ideální místo pro dovolenou jak pro rodiny s dětmi, tak i pro jednotlivce, kteří dávají přednost aktivní dovolené. Pobřeží ostrova lemují korálové útesy, jde tedy i o ráj pro všechny vášnivé potápěče.

Proč Mauricius navštívit?

Mauricius je svou rozlohou sice malým ostrovem, ale zážitků si na něm užijete opravdu hodně. Nádherná voda, která je čistá a průzračná, láká turisty stejně jako bílý až zlatavý písek na zdejších plážích. Na ostrov lákají také pralesy, krátery a vodopády nebo exotické druhy zvířat, zejména pak opice a ptáci. Korálové útesy a obyvatelé zdejší vodní říše zase lákají potápěče.

Ostrov je proslulý také dobrým jídlem, co se zde skládá hlavně z mořských plodů a čerstvého exotického ovoce. Místní obyvatelé jsou velmi milí a pohostinní, na ostrově se dá ubytovat v luxusních hotelích a apartmánech, z dovolené si pak můžete přivézt zajímavé suvenýry. Znalcům známek jistě neuniklo, že nejslavnější známky světa červený a modrý Mauricius pocházejí právě odtud.

Zdroj foto: leoks / Shutterstock.com

Mauricius a jídlo

Na Mauriciu se mísí dohromady několik kultur, to poznáte nejen podle toho, že uslyšíte mnoho cizích jazyků, ale především podle místní kuchyně. Na ostrově můžete ochutnat:

  • francouzskou,
  • indickou,
  • čínskou kuchyni,
  • africkou,
  • kreolskou kuchyni.

Velmi oblíbený je i místní čaj nebo káva. A pozor, na ostrově můžete také ochutnávat rum, který je zde velmi populární a jde o nejrozšířenější místní alkoholický nápoj. Po dobrém jídle a pití si nezapomeňte zatancovat, místní tanec zvaný sega zde můžete vidět na každém kroku, jde o tradiční ostrovní tanec pocházející z typické africké rituální hudby.

Mauricius ostrov
Zdroj foto: wsf-s / Shutterstock.com

Dovolená Mauricius

Mauricius je skutečně ostrovem plným zážitků.

Kdy navštívit Mauricius?

Na Mauriciu je vyvrcholení sezóny léto, to místní léto je zde ale v našich zimních měsících, a tedy od prosince do února. Jelikož ale ostrov ovlivňuje subtropické klima a sluníčko zde svítí vždy minimálně osm hodin denně, je pro jeho návštěvu vhodná jakákoliv doba.

Místní zima je na Mauriciu od května až do října, i v této době zde však teploty neklesají pod čtyřiadvacet stupňů – a i voda zůstává poměrně teplá s příjemnými dvaadvaceti stupni. V měsících březnu a dubnu nebo v říjnu a listopadu jsou zde výborné podmínky pro potápění i turistiku a jde o měsíce, ve kterých zde jsou ty nejlepší podmínky pro ideální tropickou dovolenou.

Zdroj: worldtravelguide.net

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.