Šperky vítají jaro – objevte ty, které budou letos vládnout módním molům

Chcete si pozvat do svého šatníku ten pravý kousek jara, ale nechcete zároveň příliš utrácet? Pak vsaďte na nápaditou bižuterii. Letos se do jejího vzhledu propisuje opravdu hodně jarních motivů – stačí si vybrat ty nejlepší.

Bižuterie je velmi důležitou součástí šatníků. Oděv dokáže pozvednout – ale i shodit, pokud ji nevyberete správně. Vyplatí se tedy si předem promyslet, co od svého nového kousku doopravdy chcete a nenakupovat jen tak bezhlavě

Oblíbené jarní motivy na bižuterii

Tyto motivy mohou zahrnovat květiny, ptáky, motýly, včely, či jiné přírodní prvky, které evokují jarní atmosféru a nový začátek, jež symbolizuje právě jaro. Důležité je však tyto motivy kombinovat i s těmi správnými barvami

Na jakou barevnou paletu vsadit

Zaměřte se na známé barvy jara, tedy především na světlé a pastelové barvy jako růžová, modrá, žlutá, zelená a fialová.

Květinové motivy jsou klasikou

Květinové motivy jsou velmi častým prvkem jarní bižuterie. Letos jim odminuje hned několik hlavních sekcí.

  • Třešňové květy: Tento motiv evokuje jarní náladu a je populární zejména v Japonsku.
  • Květiny na pastelovém pozadí: Pastelové odstíny dokážou vytvořit velmi romantický a jarní vzhled.
  • Tulipány: Jsou jednou z nejoblíbenějších jarních květin a bižuterie s tímto motivem vypadá velmi svěže a vesele.
  • Jahody: I tyto plody jsou symbolem jara, i když už trochu pozdního. Často lze najít květinové motivy kombinované právě s jahodami, vyvedené v pastelových odstínech.
  • Narcisy: Jde o jarní květiny s bílými nebo žlutými květy a na špercích tedy dokážou vytvořit svěží a veselou jarní náladu.
  • Kytice různých květů: Jsou dalším populárním jarním motivem – mohou obsahovat různé druhy květin v pestrobarevném provedení.

Přírodní prvky na jarní bižuterii

Ovšem kromě květin lze na špercích nalézt i mnoho dalších jarních motivů. Ve hře jsou především mladé listy, rašící větvičky, ptáci, motýli, včely a další. Zejména motýli kombinovaní s květinami jsou velmi populární pro svůj svěží a romantický vzhled.

Módní je i rustikální styl

Rustikální styl se v současné době rovněž často spojuje s přírodou, což z něj činí skvělou volbu pro jarní bižuterii. Pokud se mu chcete zavděčit, hledejte originální kousky z přírodních materiálů, jako je dřevo, kůže a kámen. Velmi dobrým pomocníkem vám v tomto směru bude kontrast, jako např. kombinování jemného květinového motivu s hrubším řetězem nebo páskem, což vašemu novému doplňku dodá zajímavý a výrazný vzhled.

Ovšem při výběru bižuterie zvažte i svůj osobní styl a promyslete si, zda si přejete spíše jemnější, decentní kousek nebo výraznější bižuterii, která se bude hodit ke sportovním nebo odvážnějším outfitům.

Zdroj obrázku: Roma Likhvan / Shutterstock.com

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.