Věčný boj proti prachu: Kde nejčastěji utíká naší pozornosti?

Prach je v každé domácnosti brán jako úhlavní nepřítel. Na první pohled neviditelný vetřelec, který se rozprostírá po sebemenším povrchu. A my jej nevědomky roznášíme po domě každým pohybem, který uděláme. Nehledě na to, že prach neustále vdechujeme a zanášíme si jím plíce. A proto je třeba proti němu pravidelně bojovat s prachovkou v ruce, jako by šlo o světelný meč a hlavu Dartha Vadera.

Skrytý prach vám přidělává práci

Denně utíráte prach, a přesto se jej ne a ne zbavit? Pravděpodobně zapomínáte na některá místa, kde se prach hromadí a odkud se rozprostírá do zbytku místnosti. Až půjdete příště s prachovkou na hon, začněte na těchto opomíjených místech: futra dveří, vnitřní žaluzie, záhyby šuplíků, zrcadla nebo listy pokojových rostlin. Další možností neúspěchu boje proti prachu je neefektivní utírání, například špatnou prachovkou. Buď máte prachovku s hrubými syntetickými vlákny, která prach sice zachytí, ale ihned upustí, nebo máte jen špatně vyklepanou funkční prachovku, která již více částeček prachu prostě neunese.

Čím utírat prach

Ideální by na utírání prachu byla kouzelná hůlka, která by jedním mávnutím a zvučným zaklínadlem odvála veškerý prach do zapomnění. Bohužel ale nejsme ve filmu, a tak se musíme s utíráním prachu vypořádat jinak. I tak je situace mnohem lepší, než bývala, a dnešní prachovky jsou opatřeny mikrovlákny, která magnetizují zrnka prachu a přichytávají je na sebe. K utírání prachu se nejčastěji používá:

  • chlupatý hadřík
  • vyždímaná utěrka
  • prachovka s rukojetí
  • rukavice na utírání prachu
  • vlhčené ubrousky

Jak oddálit zachytávání prachu na nábytku

Prachu se bez pravidelného úklidu sice nezbavíte, existuje ale pár způsobů, jak snížit frekvenci jeho utírání. Zkuste spreje proti prachu, které nejenže zajistí dokonalé setření prachu, ale ještě ošetří povrch tak, aby se další prach neusazoval tak rychle. V podstatě uzavře póry plochy, ať už jde o plast, dřevo, nerez, nebo lakované povrchy. Přidanou hodnotou je také příjemná vůně, která spreje většinou doprovází.

Veronika Decsy
Copywriter
Copywriterka s přesahem do SEO, která se psaním živí od roku 2017. Dokáže se vcítit do potřeb klienta a tvoří věcné a poutavé texty. Některé z nich můžete najít například na portálu produktvdetailu.cz.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.