Vylepšete svůj domov s netradičními tipy na bydlení

Každý z nás chce žít v krásném a útulném bytě. Jakmile získáte vlastní bydlení, budete si ho chtít přizpůsobit vlastní osobnosti a potřebám. Všude najdete mnoho tipů a triků, jak snadno a levně předělat svůj domov. Pravdou je, že se většina lidí soustředí na stejné prvky. Dnes se podíváme na trochu netradiční faktory, které mohou váš domov hodně zlepšit, když se na ně soustředíte.

Na rekonstrukci bytu jděte vždy ekologicky

Mnoha lidem dnes záleží na ekologii a udržitelnosti. Toto myšlení můžete přenést i do svého domova. Při splnění zásad ochrany životního prostředí mohou společnosti získat ISO 14001, které potvrzuje jejich udržitelný postoj k podnikání. Získat ho může firma jakéhokoli zaměření.

U bydlení se můžete spolehnout např. na barvy a laky od Balakom nebo projektovou a inženýrskou kancelář Grebner, které vám nabídnou produkty a služby s ohledem na životní prostředí. Jestli je pro vás tento aspekt doma důležitý, měli byste vždy hledat společnosti, které mají certifikát s tímto označením. Jedině tak budete spolehlivě vědět, že splňují vaše požadavky.

Myslete také na úspory energií a tepla

V současnosti jsou velmi důležité také úspory na energiích. Toho nejlépe dosáhnete, když si necháte dům zateplit. Expandovaný polystyren tvoří z 98 % vzduch. Díky tomu mají jedinečné izolační vlastnosti. V zimě teplo udrží uvnitř, takže nebudete muset tolik platit za vytápění svého domova. Mezi další možnosti zateplení domu patří:

  • pěnový polystyren,
  • desky z fenolické pěny,
  • foukaná izolace,
  • minerální vata a mnoho dalších.

Navíc se můžete těšit na kvalitu, která vás nezklame ani po mnoha letech. Desky EPS jsou šetrné k přírodě, drží tvar a jejich vlastnosti se časem nemění. A navíc jsou finančně dostupné. Jestli máte možnost zateplit svůj domov, bude to zaručeně nejlepší investice, kterou můžete udělat.

Recyklace a upcyklace zajistí originální kousky v interiéru

Obnova nábytku nebo domácí výroba nového z dostupných materiálů je dnes velmi populární. Má to hned několik výhod. Ušetříte hodně peněz a získáte zcela nové kousky, aniž byste museli kupovat nové.

Většina lidí v tomto případě sáhne po dřevu. Při úpravách je velmi důležitý správný postup, barvy a ochrana na dřevo. Jedině tak si budete užívat nového vzhledu nebo zcela nového kusu po řadu let, kdy vám bude dělat radost. Pokud sáhnete po kovu, měli byste také dbát o správnou povrchovou úpravu, abyste si ušetřili budoucí úsilí při úklidu. I v tomto případě budete potřebovat speciální nátěry.

Stínící technika může být funkční dekorací

Málokdo na to myslí, že velkou součástí našeho domova jsou okna a produkty, kterými je stíníme. Nezáleží na tom, jestli máte klasická nebo střešní okna. V každém případě máte k dispozici mnoho materiálů, designů i barev, ze kterých můžete vybírat.

Netradiční volba přitom oživí celý interiér. Žaluzie do klasických oken nebo rolety do střešních oken nabízí mnoho možností. Vyberte si takové, které se vám budou hodit barevně do interiéru, a zapomeňte na nudnou bílou, kterou má doma každý. Získáte díky tomu jednoduše zajímavý prvek, který nemá doma každý. Žaluzie i rolety navíc seženete za skvělé ceny, takže se nebude jednat o obrovskou investici.

Kvalitní nábytek do každé místnosti se vždy vyplatí

Nemáte vlohy pro kutilství? Můžete si samozřejmě domů koupit nový nábytek, který dodá vašemu interiéru zcela nový vzhled. Zapomínat byste přitom neměli na žádnou místnost. Hodně lidí to podceňuje, ale předsíňový nábytek bude první věc, kterou uvidíte po příchodu domů. A první věc, kterou uvidí vaše návštěvy. Vybírejte podle několika kritérií, a to:

  • volně stojící vs. vestavěné,
  • velikost,
  • možnosti úložného prostoru,
  • místo na sezení (obutí bot).

Při výběru byste měli myslet na kvalitu použitých materiálů, ale také na vzhled. Jestli se jedná o větší kus, budete zaručeně chtít, aby se vám líbil i po mnoha letech. Navíc by měl být v neutrálních barvách, abyste k němu mohli měnit zbytek svého domova, např. barevné dekorace.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.