ZOO, ve kterých si na své přijdou děti i dospělí. Znáte je?

Nejen k letním dovoleným a výletům patří mimo jiné návštěva zoologické zahrady. Česká republika zvířátkům i návštěvníkům nabízí komfortní prostředí a špičkovou péči. Přesto je mnoho ZOO neprávem trochu opomíjených. Které zoologické zahrady byste určitě neměli minout?

ZOO Ostrava

Ostravská ZOO patří vedle pražské ke špičce v rámci celé Evropy, což dokazují nejen chovatelské úspěchy, ale také množství různých ocenění.

V ostravské ZOO najdete přes 450 druhů zvířat, dohromady se zde nachází přes 5000 jednotlivců, z nichž 85 % představují obratlovci. Za zmínku stojí také místní botanická zahrada, která se v 8 expozicích pyšní bonsajemi či flórou Dálného východu a mnoha dalšími zajímavostmi.

A kolik za to zaplatíte? V sezóně vstupenka do ZOO stojí pro dospělého 130 korun a pro děti 90 Kč. Mimo sezónu jsou ceny o něco nižší.

Podívejte se na možnosti ubytování v Moravskoslezském kraji.

ZOO Plzeň

Druhá nejstarší ZOO v ČR se nachází v Plzni. V roce 2022 oslavila 95 let od svého vzniku. Původní záchranná stanice se nejvíce rozrostla v 60. letech minulého století, kdy se v Plzni povedlo odchovat například anakondu velkou.

Už tenkrát se zde však výtečně dařilo také kočkovitým šelmám a mnoha dalším zvířecím druhům.

Za zmínku i návštěvu rozhodně stojí tropická akva-tera i botanická zahrada.

Vstupné se pohybuje od 140 do 190 korun.

ZOO Jihlava

Jihlavská ZOO se pyšní především největší kolekcí drápkatých opic a velmi úspěšným odchovem kočkovitých šelem. Samozřejmě zde však najdete také vlky, medvědy a všechna ostatní zvířátka, které byste v ZOO očekávali. Tato zoologická zahrada kromě pohledu na exotické druhy nabízí také velmi příjemné interiéry i exteriéry, které vás nadchnou už při vstupu do ZOO. Navíc se zde můžete pomazlit s lenochodem a poté se ochladit v jihlavském podzemí, což přijde zvlášť v letních měsících rozhodně vhod.

Za vstup zaplatíte 100 až 150 korun.

Zdroj foto: Patcharakorn Pemwattana / Shutterstock.com

Safari park Dvůr Králové

Jednou z velkých zajímavostí v ČR je také Safari park Dvůr Králové, který zvířatům nabízí útočiště v co nejpřirozenějších podmínkách.

Tento Safari park vznikl především s myšlenkou na ochranu zvířat a na vrchol ji dostal přírodovědec a cestovatel Josef Vágner, který v letech 1967 až 1975 narazil na 3000 zvířat, které potřebovali ochranu. Tu nalezli právě ve Dvoře Králové.

Zvířata zde nacházejí nejen ochranu, ale také špičkovou péči, díky které se jich už 100 vrátilo domů.

A kolik zaplatíte za vstup? Dospělí v letní sezóně 240 korun a děti a studenti za 170 Kč. Mimo sezónu je cena opět o něco nižší.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.