Zbavte se díky operaci očních víček váčků pod očima a omládněte o několik let 

Oči jsou dominantou tváře a při pohledu na člověka je to obvykle první místo, kam se podíváte. Dokážou prozradit mnohé o tom, jak se cítíme. Jestli jsme zrovna veselí, nebo naopak ustaraní. Dokonce se říká, že jsou bránou do duše. Ať už v nich dokážete číst, či ne, jedno je jasné. Vzhled a kondice očí mají zásadní podíl na tom, jak vypadáme. Ochablá víčka či polštáře pod očima nám dokáží přidat pěknou řádku let. Proto jsou to právě operace víček, které provádí plastičtí chirurgové nejčastěji.  

Zaostřeno na spodní víčka 

Vrchní víčka provádí mnohem více pohybů než ta spodní, proto mají tendence rychleji ochabovat. Právě díky absenci většího množství pohybů u spodních víček jsou v této oblasti menší nadbytky ochablé pokožky. Lidi v těchto místech trápí s přibývajícím věkem jiný problém.

Jsou jimi viditelné tukové váčky pod očima – tzv. prolapsy. Jak k nim dochází? Oči v očnici chrání před otřesy vrstva tuku, kterou na místě drží tenké vazivo. To začíná s léty ztrácet svou pevnost a tuk se vytlačuje z očnice pod dolní víčko. Nevzhledné vaky pod očima jsou na světě a operace očních víček nasnadě.  

Mladší vzhled díky plastické operaci spodních víček  

Naštěstí má plastická chirurgie odpověď téměř na vše a problém se spodními víčky není výjimkou. Blefaroplastika, plastická operace očních víček, je poměrně nenáročný zákrok, který je navíc možné provést dvěma způsoby. Podle zvoleného typu vám lékaři zákrok provedou v lokální, či krátké celkové anestezii. 


Řez může vést lékař zevně těsně pod okrajem víčka. V těchto místech dojde k odstranění tuku. Řez je opravdu miniaturní v délce pouhých cca 2 milimetrů, takže se nemusíte bát, že by vám po operaci spodních víček zůstaly viditelné jizvy. Jemné stehy lékař vybere za dva týdny. Druhou variantou je vedení řezu z vnitřní strany dolního víčka spojivkou. V tomto případě je pro větší komfort zákrok prováděn v celkové anestezii. Většinou není nutné, aby chirurg uzavřel ranku stehem, ale nechá ji spontánnímu zahojení. V obou případech trvá blefaroplastika přibližně hodinu.  

Co operace očních víček a rekonvalescence? 

Co očekávat po operaci spodních víček? Už samotný průběh napovídá, že ani období po operaci nebude pro naprostou většinu lidí nijak složité. Samozřejmě je vhodné dodržovat klidový režim a abyste zamezili vzniku větších otoků a modřin, doporučuje se přikládání chladivých obkladů.

Pokud se modřiny objeví, zpravidla zase během 1 až 2 týdnů zmizí. V každém případě je nutné, abyste dotčená místa 2 až 3 měsíce nevystavovali slunečnému záření a chránili je krémem s vysokým SPF. Plastický chirurg by vám určitě doporučil spát nejméně po dobu jednoho týdne s hlavou ve zvýšené poloze a omezit fyzickou aktivitu, domníváme se ale, že to není nic, co by vás odradilo od získání mladšího a přitažlivějšího vzhledu.  

Co na operaci spodních víček pojišťovna? 

Když si prohlédnete fotky operace spodních víček před a po, zřejmě vás to utvrdí v tom, že tento zákrok dokáže zlepšit vzhled člověka přímo pohádkově. Vyhledávají ho ženy i muži a všem bez rozdílu přinese nejen mladší vzhled, ale také vypadají méně unaveně a více svěží.  


Určitě vás kromě průběhu samotného zákroku zajímá i cena operace spodních víček. U většiny klinik začíná kolem 18000 korun. Možná vás napadlo, že byste si tento zákrok nechali proplatit svou zdravotní pojišťovnou. Jsme neradi posli špatných zpráv, ale s největší pravděpodobností úspěšní nebudete, protože k němu dochází vzácně. K proplacení by došlo, jen pokud by vaky pod očima způsobovaly zdravotní problémy např. ve formě zhoršeného vidění.

Operaci musí navíc schválit revizní lékař pojišťovny, která zároveň musí mít smlouvu s vámi vybranou klinikou. Obecně tak platí, že operace očních víček hrazena pojišťovnou není. 

Kombinace s laserem 

Mnoho klientů spolu s váčky pod očima řeší i vějířové vrásky kolem nich. S těmi si velmi efektivně poradí laser, který lze dokonce využít na tukové polštářky samotné. I když zákrok probíhá v celkové anestezii a trvá také přibližně hodinu, jeho výhodou je to, že po něm nezůstane na víčku žádná jizvička a otoky i podlitiny budou výrazně menší. Operace spodních víček laserem tak zkracuje dobu rekonvalescence. 

Ať už se rozhodnete pro zákrok klasickou metodou, či laserem, výsledkem bude mladší, a věříme, že tím pádem spokojenější, odraz v zrcadle. Blefaroplastika rozhodně stojí za hlubší zvážení. Patří k méně náročným zákrokům s obrovskými výsledky.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.