Bazénový vysavač: Jak vybrat a na co se zaměřit

Toužíte po dokonale čisté, průzračné a kvalitní vodě ve vašem zahradním bazénu? Nesnášíte sebemenší nečistoty na dně a na stěnách bazénu? Správnou, ale hlavně pravidelnou péčí, si můžete koupání v dokonale čistém bazénu s průzračnou vodou užívat po celou letní sezónu.

Základem údržby bazénu je vhodně zvolený kvalitní vysavač. S jeho pomocí se totiž zbavíte veškerých nečistot na dně, ale také na stěnách bazénu. Jak ale zvolit ten správný, který bude vhodný právě pro váš bazén? Máme pro vás malého průvodce, jenž vás provede výběrem bazénového vysavače. Čím vším se při rozhodování řídit?

Manuální bazénové vysavače s teleskopickou tyčí pro ty, kteří chtějí údržbě věnovat svůj čas

Jedním z druhů bazénových vysavačů jsou vysavače manuální neboli ruční. Jak je již z jejich názvu patrné, k jejich obsluze je nezbytný lidský faktor. Manuální bazénový vysavač se tradičně skládá z teleskopické tyče, co zjednodušuje jeho ovládání a na jejímž konci je hubice, kterou se spolehlivě dostanete i do rohů hranatých bazénů.

Hlavní výhodou ručních vysavačů je jejich nízká pořizovací cena. Na druhou stranu v jejich neprospěch hovoří čas, co si k jejich obsluze musíte vyhradit.

Poloautomatické bazénové vysavače pro ty, kteří se nemohou rozhodnout

Zlatou střední cestou jsou poloautomatické bazénové vysavače. Ty pracují na stejném principu jako ruční vysavače, ale liší se od nich v tom, že je stačí připojit k filtraci a ony se samy vrhnou na úklid dna bazénu. Jistou nevýhodou je, že některá místa mohou zůstat nevyčištěná, protože poloautomatické vysavače se po bazénu pohybují zcela náhodně a nekoordinovaně.

Po každém luxování poloautomatickým bazénovým vysavačem je tedy nutné, abyste zkontrolovali, zda je bazén vyčištěn rovnoměrně. Pokud zjistíte, že některé místo bylo vynecháno, jednoduše vysavač nasměrujete požadovaným směrem a necháte jej dokončit úklid.

Automatické vysavače pro náročné, kteří neradi dělají kompromisy

Posledním, třetím typem bazénových vysavačů jsou vysavače automatické. Ty jsou na rozdíl od předchozích dvou druhů zcela samostatné a spolehlivé. Jejich chod je řízen elektronicky a provoz je zcela automatický. Oblíbeným typem automatického vysavače je model Dolphin e20, který uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Jeho největší plus? Obsahuje filtrační koš a k jeho údržbě po vysávání zcela postačí, když vysavač omyjete obyčejnou vodou.

Vhodný vysavač vždy vybírejte s ohledem na tvar a typ bazénu

Tři základní druhy bazénových vysavačů jsme si již představili, proto přichází čas na otázku podle čeho vybrat vhodný vysavač pro váš zahradní bazén? Nejprve si zvolte typ vysavače, co si přejete. Následně se již zaměřte na to, pro jaké bazény jsou konkrétní modely určeny. Jiný vysavač je vhodný do oválného a kulatého bazénu a jiný do hranatého. Při volbě vhodného vysavače záleží rovněž na tom, zda máte bazén zabudovaný či nadzemní. Při výběru automatických vysavačů se nezapomeňte zaměřit na to, do jak velkých bazénů je daný typ vhodný. I rozměry bazénu totiž ovlivňují výběr bazénových vysavačů.

Ať už si zvolíte libovolný druh bazénového vysavače, vybírejte jej s ohledem na váš bazén. Každý detail totiž při výběru hraje důležitou roli-jak tvar, rozměr, tak i umístění bazénu. Univerzální pravidlo je takové, že pro menší bazény jsou vhodné ruční vysavače, zatímco pro ty větší se vyplatí investovat do těch automatických. Ovšem záleží zcela na vás. Rozhodně neplatí, že si pro svůj malý zahradní bazén nemůžete koupit plně automatický vysavač.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.