Dovolená doma? Pořiďte si vířivku

Léto je v plném proudu a s ním spousta možností, jak si ho užít. Pokud víte, že pobyt u moře či veřejné koupaliště není pro vás to pravé, nezoufejte. Existuje alternativa, která vám přinese mnoho výhod. Pořiďte si domů vířivku a vytvořte si doma takový relax koutek, který vydá za sto dovolených.

Odpočinková wellness zóna u vás doma

Vířivka se právem řadí mezi oblíbené volnočasové aktivity. Také má ale blahodárné účinky pro vaše zdraví. Díky ní si vytvoříte tu pravou odpočinkovou zónu, kam se budete chtít pravidelně vracet. Uvolní vám namožené svaly, zároveň pomáhá zlepšit spánek.

Vířivku snadno využijete i jako bazén během horkých dnů. Můžete se v ní zchladit a užít si vodní aktivity s dětmi. A když bude chladněji, stačí si dát hydromasáž v teplejší vodě. Uvolníte ztuhlý krk či bolavá záda a odpočinete si po náročném dni v práci.

Maximální využití zahrady či terasy

Pro umístění vířivky nemusíte nic složitě bourat, natož shánět stavební povolení. Stačí zvolit ideální volné místo a vybrat vhodný rozměr vířivky. A nemusí se jednat jen o interiéry. Vířivky jsou vhodné i na zahrady a terasy.

Řešíte-li menší či atypické rozměry, nezoufejte. Výrobci dnes myslí na vše. Seženete i menší modely pro 2 osoby nebo vířivku na míru vašim potřebám. Pokud chcete, aby vám vířivka sloužila desítky let, zaměřte se při výběru spíše na kvalitní pevné akrylátové vířivky. Osvědčené modely nabízí třeba prodejce Welldo. Kromě instalace a servisu nabízí i nezávazné testování wellness produktů, ještě než se vůbec rozhodnete pro konkrétní model.

Velký výběr venkovního vybavení

Kromě vířivky je dobré mít ve wellness zóně i pár kousků zahradního nábytku, který vám zajistí odpočinek po každé koupeli. Relax zónu můžete vybavit pohodlnými lehátky, zahradní pohovkou, stolečkem na pití nebo třeba klasickou hamakou.

Před každou koupelí byste se měli osprchovat. Důležitým vybavením tak může být i zahradní sprcha. Zbaví vás různých nečistot i kosmetických přípravků, které by jinak znečistily vodu. Osprchovat byste se ale měli i po koupeli.

Nezapomínejte ani na venkovní osvětlení. Právě pro letní večery může mít decentně osvětlená relaxační zóna své nezanedbatelné kouzlo.

Zdroj foto: FOTOGRIN / Shutterstock.com

Kouzlo se skrývá v dekoracích

Kromě praktičtějších věcí se na závěr zaměřte i na dekorace a doplňky, díky kterým si vytvoříte útulnou wellness oázu, ve které se budete cítit opravdu dobře. Vybírat můžete různé dekorační polštářky, deky, světýlka, květiny, svíčky, zkrátka cokoliv vám prostředí více zútulní.

Každý máme o dovolené a odpočinku různé představy. Ať už si chcete dopřát relax ve vířivce s rodinou či přáteli nebo preferujete večerní koupel o samotě, možností je celá řada a přizpůsobit si prostředí můžete úplně podle sebe.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.