Hodinky – nadčasové doplňky, které sluší každému a nelze je nahradit mobilními telefony

Hodinky, náušnice, řetízky, náramky a prsteny, to jsou jen některé z doplňků, bez kterých spousta z nás neopouští domov. Zatímco šperky jsou pouze dekorativní a dolaďují náš vzhled, hodinky mají důležitou funkci a lépe nám pomáhají se orientovat během dne. Proč řadíme hodinky k nadčasovým doplňkům i přesto, že čas můžeme snadno vyčíst z displeje svého mobilního telefonu?

Od kapesních hodinek až po ty současné

Před vznikem náramkových hodinek se nosily hodinky kapesní. Původně byly vyráběny ze železa, tudíž byly poměrně těžké, ale to nijak neubíralo na jejich oblibě. Nošení času po kapsách se totiž stalo opravdovým hitem. Později byly kapesní hodinky nahrazeny těmi náramkovými, které se nosí dodnes.

Připomínkou starých časů jsou hodinky značky Zeppelin. Jejich zakladatelé totiž chtěli díky nim připomenout dobu kolosálních vzducholodí z první třetiny 20. století. To se jim povedlo, protože Zeppelin hodinky jsou kvalitní, elegantní, spolehlivé a probouzejí v vás nostalgii. To se o chytrém mobilním telefonu prohlásit rozhodně nedá.

Sportovní i elegantní

Kromě toho, že náramkové hodinky mají mnohaletou historii a tradici, mají také mnoho různých podob a provedení. Ke každé příležitosti si tak můžete vybrat jiné hodinky. Sportovní a moderní hodinky Casio se skvěle hodí ke sportovním aktivitám a díky mnoha praktickým funkcím se s nimi neztratíte ani v přírodě. Mnohé modely totiž mají zabudovaný GPS čip, senzor pro měření teploty i výškoměr. Samozřejmě jsou vysoce odolné a vhodné i do extrémních podmínek. Tudíž i v tomto ohledu jsou náramkové hodinky mnohem praktičtější než klasický mobilní telefon.

Sportovní hodinky
Zdroj foto: Nor Gal / Shutterstock.com

Náramkové hodinky se na rozdíl od mobilů hodí do společnosti

Čeká vás nějaká společenská událost, na které chcete mít dokonalý přehled o tom, kolik je hodin? Chytrý telefon, ať už jej dáte do jakkoliv elegantního obalu, bude zkrátka vždy působit nepatřičně. Zato vhodně zvolené náramkové hodinky dokážou doladit váš outfit a není nijak problematické s nimi sladit i stylový řetízek. Pokud bude náramek hodinek vyroben ze stejného materiálu či budou barvy náramku a řetízku ladit, máte vyhráno.

Dalších důvodů, proč jsou hodinky skvělé, praktické a neměly by být podceňovány a zatracovány, existuje ještě mnoho. Toto jsou ty nejzásadnější, které snad i vám dokázaly, že hodinky jsou zkrátka zázračným praktickým i módním doplňkem, na který byste rozhodně neměli zapomínat a už vůbec se jej nepokoušet nahradit chytrým telefonem. Hodinky mají mnohaletou historii i tradici a dají se nosit ke každé příležitosti.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.