Jak si můžete pomoci při alergii

Existuje mnoho způsobů, jak alergici mohou pomoci zmírnit své příznaky., Samotné vitamíny však nemohou být považovány za zázračné řešení. Některé vitamíny mohou pomoci podpořit imunitní systém a tím pomoci snížit záněty spojené s alergickými reakcemi. Kromě vitamínů hraje důležitou roli také čisté prostředí, ve kterém žijete.

Není to jen o podpoře imunity

Pro alergiky je důležité mít i čistý domov, aby minimalizovali vystavení alergenům. Můžete jíst zdravě, posilovat svoji imunitu, ale pokud žijete v prašném prostředí, tak vás alergie bude trápit neustále. Můžete si pomoci pravidelným úklidem či čističkou vzduchu. Další vychytávkou jsou sítě do oken, které pomáhají zabránit vstupu nečistot do místnosti.

Jak si pomoci úklidem

Vysávejte podlahy a koberce minimálně dvakrát týdně, aby se odstranily alergeny, jako jsou prach, peří či chlupy domácích mazlíčků. Vyměňujte i ložní prádlo a povlečení minimálně jednou týdně. Pokud možno, odstraňte koberce a těžké záclony, protože mohou zachytit alergeny.

Používejte vysavače s HEPA filtrem – HEPA filtry jsou schopné zachytit drobné částice, včetně alergenů. Vyhněte se použití silných chemických čistících prostředků, které mohou způsobovat alergické reakce. Používejte přírodní čisticí prostředky, jako je ocet, citronová šťáva a jedlá soda.

Podpora imunity

Mezi nejlepší vitamíny na podporu imunity patří vitamin C – může podporovat imunitní systém a chránit proti stresu. Vitamin D, velmi důležitý vitamín, mezi 30-35 rokem je důležité ho tělu dodávat ve formě tablet. D vitamin může pomoci snížit záněty. Vitamin E může pomoci chránit proti poškození buněk způsobenému oxidativním stresem. Vitamín B6 může také pomoci snížit záněty v těle.

Je však důležité si uvědomit, že vitamíny by neměly být považovány za náhradu pro léky nebo jiné terapie na alergii. Pokud trpíte alergiemi, měli byste se poradit se svým lékařem o nejlepším způsobu, jak snížit své příznaky.

Jídlo je také důležité

Je vhodné jíst potraviny, které obsahují látky s protizánětlivými účinky a posilují imunitní systém. Některé potraviny právě mohou pomoci snížit záněty v těle a snížit příznaky alergií. Ryby jako losos, sardinky a tuňák, jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny. Zelená listová a kořenová zelenina, jako je špenát, řepa a mangold, které obsahují hodně antioxidantů a vitamínů. Cibule a česnek zase obsahují látky s protizánětlivými účinky. A cereálie v sobě mají mnoho prospěšných látek pro naše tělo, takže i ty zařaďte do vašeho jídelníčku. A nezapomeňte také čerstvé ovoce a oříšky.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.