Jak vybrat indukční desku, aby vám skutečně vyhovovala

V kuchyni tráví ti, kdo se starají o hladové krky v domácnosti, nezanedbatelnou část svého dne. Ovšem přípravu pokrmů si lze značně usnadnit díky šikovnému vybavení této místnosti.

Velmi důležitou součástí celé kuchyně jsou především varné desky. Aby však skutečně pomáhaly, je třeba při jejich výběru vzít v úvahu nejrůznější kritéria.

Moderní součást kuchyně – indukční deska

Chcete-li maximálně šetřit energiemi při přípravě pokrmů a zároveň milujete moderní technologie, měla by hlavní roli se vaší kuchyni zaujmout indukce. A jak takovou varnou desku vybrat?

Promyslete si rozměr a počet vařičů

Pro začátek zvažte počet osob, pro které budete vařit, a zvolte dostatečně velkou indukční desku s požadovaným počtem vařičů. Pro fajnšmekry jsou k mání i šesti nebo osmiplotýnkové kusy, ale většina kuchyní si vystačí s polovičním množstvím.

Výkon a jak na něj

Varné indukční desky se od sebe liší nejenom vzhledem, ale i výkonem, takže si zvolte takovou, která splní vaše potřeby, pokud jde o rychlost vaření a přípravu jídel.

Bezpečnost především

Hledejte rovněž varnou desku s bezpečnostními funkcemi,. Mezi ty nejdůležitější patří detekce nádoby a automatické vypínání. Společně mohou výrazně minimalizovat riziko požáru, které bohužel nebývá v kuchyni právě zanedbatelné.

Design a jak na něj

Zvolte si takovou desku, která se hodí do designu vaší kuchyně a bude s ní esteticky sladěna. Kontrast v tomto případě nebývá příliš žádoucí.

Značka a kvalita

Aby vám vaše nové vybavení kuchyně dlouho vydrželo, pořiďte si ho od nějaké renomované značky s dobrými recenzemi od zákazníků. Měla by vám poskytnout nejenom povinnou záruku, ale i plnohodnotný servis v případě potřeby. A v úvahu také vezměte svůj rozpočet a snažte se vybrat indukční desku s výhodnou cenou a dobrým poměrem ceny a kvality.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.