Je možné ušetřit při splácení půjček?

Finanční stabilita přináší do života klid a pocit jistoty. Proto je důležité umět hospodařit s penězi, ale také vědět o možnostech, které uleví vašemu finančnímu rozpočtu.

Aby se peníze nerozkutálely

Šetrné hospodaření s penězi přináší do života určitou míru klidu. Pokud máte přehled o svých příjmech a výdajích a pravidelně si určitou finanční sumu odkládáte, vyhnete se stresu kvůli nečekaným výdajům třeba za rozbitý spotřebič nebo za placení školního výletu těsně před výplatou. 

Jak být v klidu ohledně financí?

  • Mějte přehled o svých příjmech a výdajích – sepište si veškeré čisté příjmy a výdaje. Udělejte si přehled o tom, kolik činí vaše nezbytné a zbytné výdaje. Tak zjistíte, kolik máte volných prostředků. Část z nich byste měli pravidelně odkládat a tvořit si finanční polštář.
  • Finančně se vzdělávejte – sledujte trendy v oblasti financí, zajímejte se o investování i možnosti spoření. Poraďte se se svým bankéřem o možnostech, jak co nejefektivněji zacházet s volnými prostředky. Účastněte se kurzů finanční gramotnosti.
  • Šetřete automaticky – ve svém rodinném rozpočtu si stanovte pevnou sumu, kterou budete šetřit. V bankovnictví si nastavte trvalou platbu, díky které vám pravidelně každý měsíc suma odejde třeba na spořicí účet.
  • Finanční plán přizpůsobte své životní situaci – nezapomeňte svůj rodinný rozpočet pravidelně aktualizovat, a to vždy, když dojde ke změně životní situace. Pokud budete mít vyšší příjem, odkládejte si vyšší částku. Jestliže se příjem zmenší, přizpůsobte mu i sumu, kterou šetříte. Naučte se na finanční změny pružně reagovat.

Konsolidací šetříte, i když splácíte úvěry

Co znamená pojem konsolidace úvěrů? Jednoduše řečeno jde o sloučení několika půjček dohromady. Konsolidaci můžete využít v případě bankovních i nebankovních úvěrů. Jaké benefity vám konsolidace úvěru přinese? Hlavním přínosem je sloučení několika půjček do jedné. To znamená, že nemusíte u každé zvlášť hlídat termíny splácení. Splácíte jen jednu půjčku.

Díky konsolidaci můžete ušetřit za poplatky, které se s jednotlivými půjčkami pojí, a navíc můžete získat lepší úrok. Tím vším můžete výrazně ulevit svému rodinnému rozpočtu. Do jednoho úvěru můžete spojit třeba stávající půjčky, kreditní karty, finanční leasingy i splácení za nákup na splátky.

Konsolidaci úvěrů jednoduše vyřídíte online z pohodlí svého domova. Můžete buď vyplnit online formulář, nebo poskytovateli zavolat a domluvit se na podrobnostech a možnostech, které máte.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.