Montérky jako klasický doplněk pracujícího lidu

Montérky jsou klasickým oděvem řemeslníků, zahradníky a dalších pracovníků, jejichž oděv může být znečištěn. Obvykle jsou vyrobeny z pevného materiálu, který by měl být dostatečně odolný vůči mechanickému poškození. Taktéž obsahují spoustu kapes, které jsou vhodné pro různé drobné nářadí a nástroje, které chce mít pracant vždy po ruce. Měli by být odolné také vůči znečištění, i když pravdou je, že některé látky prostě není příliš jednoduché z oděvů odstranit. zahradníky

Jsou montérky stále módní?

V tomto kusu pracovního oděvu si do společnosti asi jen tak nevyrazíte. O to, jestli jsou montérky módní proto ani tak nejde. Nosí se spíše účelově. Pokud si představujete ale klasické modré montérky (tzv. modráky), jste na omylu. V současné době už mohou být montérky v různých barvách a provedeních. Můžete je mít s laclem i bez, záleží zejména na vašem vkusu. Kapsa na laclu může být další výhodou navíc, ale v některých případech je nežádoucí.

Speciální vlastnosti montérek

Důvodem, proč tolik pracantů nosí montérky, je to, že je to praktické. Montérky jsou navrženy tak, aby chránily tělo pracovníka před znečištěním i případným poraněním. To, nakolik bude třeba tato ochrana, se může odvíjet od toho, jaký styl montérek si pracovník pořídí. Používat je může kdokoli – muži, ženy, a dokonce také děti. Dostupné jsou v celé řadě stylů a řezů. Někteří ocení speciální výztuže, jako jsou na kolenou. To umožní lepší práci v pohybu na zemi.

Různé styly montérek

V současné době už jsou montérky natolik propracované, že si najde každý to své. Barva může být sice modrá, nicméně můžete koupit také bílé, černé, šedé, oranžové, zelené… a spoustu dalších barevně zbarvených montérek. Častokrát jsou doplněny také o reflexní prvky. Na výběr budete mít nejenom z barev, zvolit můžete také styl:

  • Dlouhé kalhoty – klasické dlouhé kalhoty doplněné velkými kapsami vepředu a vzadu, obvykle také na boční straně kolen. Mohou být jednobarevné nebo také kombinací několika barev. V některých případech mají pod koleny nebo nad koleny zipy, s jejichž pomocí můžete z dlouhých kalhot udělat kraťasy. To se hodí pro horké letní počasí.
  • Dlouhé kalhoty s laclem – tyto kalhoty jsou doplněné o lacl, který obsahuje kapsu navíc. Jeho výhodou je to, že díky šrákům nedochází k padání kalhot při práci a není nutné jejich upravování. Nemusí tedy sedět úplně na míru.
  • Pracovní kombinézy – kalhoty spojené s pracovní blůzou využijí zejména ti pracovníci, kterým hrozí silné znečištění vlastního oděvu. Může jít například o automechaniky. Dlouhé kalhoty i dlouhé rukávy ochrání jakýkoli oděv pod kombinézou. Některé kombinézy mohou být v zimní variantě.
  • Krátké kalhoty – některé montérky se vyrábí rovnou ve zkrácené verzi. V zimě je ale není možné prodloužit.

Co se nosí ke kombinéze?

Pracovní kombinéza je druhem montérek, který mohou využít různá povolání. Vhodná jsou zejména pro ty, kteří se bojí přílišného znečištění, nebo i ti, jejichž zaměstnání by mohlo způsobit poranění holé pokožky. Současné kombinézy jsou velice atraktivní, takže nemusíte vypadat jako strašák do zelí. Musíte jen vědět, kde koupit pěkné kombinézy, protože na internetu je kromě společnosti Engelbert Strauss nespočet dalších dodavatelů. Samotné kombinézy mohou být doplněny pracovní zimní bundou. Nosit k nim můžete případně také ochranu hlavy.

Co pod kombinézu?

Samotný pracovní režim vám může napovědět, co pod kombinézou nosit. V závislosti na tom, z jakého materiálu kombinéza je, bude určeno také oblečení, které je třeba pod kombinézou nosit. Příjemný materiál, který nepropouští, je možné nosit na holé kůži, popřípadě na krátkém tričku s kraťasy. Pokud ale v práci hrozí znečištění oblečení pod montérkami, je dobré opatřit si pracovní oblečení. Toto bude třeba nosit v práci.

Další článek, který si můžete přečíst, aby vám pomohl najít to správné pracovní oblečení, je tento.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.