Parní čistič namísto kbelíku s vodou – ideální pro alergiky

Parní čističe jsou relativně novinkou na trhu domácího uklízení. Pro mnoho kupujících je jedním z jejich největších lákadel to, že nabízí zdravější a ekologičtější způsob uklízení. Pronikly na scénu jako zdravá a „zelená“ alternativa k uklízení chemikáliemi, čistícími prostředky a jinými prostředky, které mohou poškodit vaše zdraví a naše životní prostředí. Pokud jste měli obavy ze všech těch chemikálií obsažených v detergentech a čisticích roztocích, které kupujete, parní čistič těmito obavami zatočí. Ke kouzlu čištění potřebuje jen vodu. Krása čištění párou spočívá v tom, že účinně vyměňuje chemikálie za teplo, aniž by obětovala sílu

Je také atraktivní volbou pro spotřebitele, kteří trpí alergiemi. Parní čističe v testu prokázali, že jejich technologie čištění odstraňuje roztoče a nečistoty a teplo ničí choroboplodné zárodky, takže eliminuje všechny ty věci, které nemusí být nutně vidět, ale které přesto ovlivňují kvalitu vzduchu, který dýcháte. Při správném použití pára ve skutečnosti zabíjí 99,99% choroboplodných zárodků a bakterií, což z něj činí bezpečný, zdravý, ekologický a přirozený způsob uklízení vašeho domu shora až dolů. A také usnadňuje péči o skvrny. Přes mnoho druhů skvrn můžete jednoduše přejet parním čističem, abyste se jich zbavili.Níže uvádíme čtyři klíčové výhody čištění párou. Čtěte dále a dozvíte se, jak může tato metoda uklízení prospět vám, vaší domácnosti, vašemu zdraví a zdraví vaší rodiny.

1. Mnohostranný

Snad nejskvělejší výhodou čištění párou je její univerzálnost. Tato metoda čištění používá vysokoteplotní páru k dezinfekci i vyleštění povrchů a odstranění nečistot a špíny. Pára se původně používala pouze k čištění dřevěných podlah. Nový vývoj v čisticích metodách i zařízeních však zdokonalil uklízení párou jako celek. Tuto metodu můžete použít k čištění téměř čehokoli, včetně:

  • koupelen, žulových povrchů, čalounění, koberců, pracovních desek, nábytku, kamen a hořáků, šuplíků, odpadkových košů, ledniček, utěsněných pevných podlah, zábradlí, mikrovlnek, zrcadel, rohoží, dlážděných podlah, oken a výkladních skříň. 

V podstatě můžete pomocí páry vyčistit téměř každý povrch ve své domácnosti. A protože tato technika vyžaduje pouze použití vody jako čisticího prostředku, ušetříte spoustu peněz pouze za čisticí prostředky. 

2. Přátelský k životnímu prostředí

Protože čištění parou používá k dezinfekci povrchu pouze vodu, nebudete muset používat žádné chemické čisticí prostředky (například bělidlo nebo čpavek), abyste vytvořili čisté prostředí bez choroboplodných zárodků. Jelikož utratíte méně peněz za čisticí prostředky, snížíte poptávku po toxických chemikáliích, které poškozují náš ekosystém. 

Mnoho chemikálií proniká do půdy a vody a otravuje místní rostliny a živočichy. Čím méně chemikálií používáte k uklízení své domácnosti, tím více chráníte životní prostředí.

Parní čistič má skutečně mnohostranné využití (Zdroj foto: Vershinin89 / Shutterstock.com)

3. Jednoduchý a efektivní

Konvenční metoda uklízení obvykle vyžaduje velké úsilí, které často vede k bolesti těla a alergickým reakcím. Důkladné čištění špinavých povrchů stále závisí na tom, kolik tlaku a úsilí vynaložíte, což ztěžuje práci a unavuje .

Parní čističe poskytují jednodušší a bezproblémový způsob efektivního uklízení vašeho domu. Špinavou podlahu v koupelně a záchodovou desku můžete vyčistit, aniž byste se s nimi museli setkat osobně. Můžete dosáhnout toho, aby se podlahy leskly a těžko přístupné rohy vydrhly bez následků bolesti zad. Navíc, čištění párou je jednou z nejúčinnějších dostupných technik uklízení. Většina čističů vyrábí páru při teplotě 100 stupňů Celsia nebo vyšší – některé dokonce produkují páru s teplotou 140 stupňů. Při tak vysokých teplotách poskytuje pára mnohem efektivnější čištění než tradiční metody uklízení. 

Čištění párou ve skutečnosti:

  • zabíjí 99,99% bakterií
  • odstraňuje i nejtvrdší růst plísní
  • zabraňuje opakovanému růstu plísní
  • odstraňuje zachycené znečišťující látky
  • odstraňuje roztoče
  • odstraňuje skvrny, pachy, mastnotu, bakterie, plísně, kvasinky a houby

4. Zdravější domov

Je známo, že vnitřní prostory obsahují mnohonásobně více alergenů a znečišťujících látek než venkovní prostory. Jelikož většina lidí tráví zhruba 90% svého času uvnitř, stalo se důkladné a účinné uklízení cennější než kdy dříve.

V kobercích a čalounění se mohou hluboko usadit roztoči a prach a na površích se mohou hromadit nečistoty, choroboplodné zárodky a špína. Vysoká teplota čištění párou otevírá povrchy a umožňuje vám tyto oblasti lépe vyčistit. Výsledkem je mnohem čistší prostor a méně faktorů, které by mohly způsobit zhoršení příznaků alergií.

Pára vysoké teploty zabíjí alergeny vyvolávající kýchnutí, jako jsou roztoči. Roztoči jsou obvyklou příčinou alergických reakcí dětí, které se mohou nakonec vyvinout v plné astma. Čisticí prostředky používané k eliminaci roztočů obsahují chemikálie a mají zápach, který může u osob v domácnosti vyvolat další alergickou reakci.

Oškliví domácí pachatelé ve formě bakterií, hub a virů jsou mikroskopické formy života, které mohou potenciálně poškodit zdraví i toho nejzdravějšího člena rodiny. Díky tlaku a správné teplotě dokáže pára omezit a zabít všechny patogeny, které obývají váš domov. Do svých parních čističů můžete namíchat netoxický detergent, abyste účinně rozpustili speciální povlak některých mikrobů.

5. Nákladově úsporný

Už nikdy nebudete muset kupovat různé produkty Mr. Proper, abyste se mohli přizpůsobit různým úklidovým pracím (leštění podlah, čištění trouby a dezinfekce kuchyňské desky). A již nikdy nebudete muset nosit ty gumové rukavice.

Parní čištění zahrnuje použití univerzálního a ekologického stroje, který dokáže vyčistit téměř vše – od kusů tvrdého a měkkého nábytku až po interiér vašeho vozu. Má sadu doplňkových kartáčů, které uspokojí jakýkoli druh povrchu a štěrbin, které se u vás vyskytují. Z bezpečnostních důvodů však vždy při čištění konkrétního předmětu nahlédněte do příručky k zařízení pro správnou teplotu. Buďte opatrní při čištění choulostivých předmětů a povrchů citlivých na teplo, jako je hedvábí, barva na vodní bázi, tenké plasty a velurové čalounění.

6. Pára čistí rychle a ještě rychleji schne

Někteří z vás možná přemýšlejí; kde je pára, tam je vlhkost a tam, kde je vlhkost, dojde k poškození plísní. I když je to teoreticky správné, při čištění párou to není pravda. Parní čističe produkují velmi horkou páru obsahující méně než 5% vody. To znamená, že vše, co čistíte, velmi rychle uschne, což je ideální pro matrace, látky, koberce a dokonce i oblečení.

Parní čističe nabízejí i jednotky vybavené možností rozstřikování čisticího prostředku a horké vody. Pouhým stisknutím tlačítka budete moci přidat trochu extra čisticí síly s některými biologicky rozložitelnými čisticími prostředky nebo opláchnout povrchy rozprašováním ohřáté vody. To nabízí velké výhody při mnoha aplikacích, jako jsou detaily auta nebo uklízení kuchyně.

Podtrženo a sečteno…

Pára nabízí vynikající a bezpečnou čisticí sílu. Parní čističe jsou navíc mimořádně snadno použitelné s intuitivním ovládáním a pokročilou technologií, které vám usnadní práci. Čistí věci, které máte rádi a zároveň chrání ty, které máte rád  a jsou naprosto bezpečné i pro domácí mazlíčky a malé děti. A konečně, pára je šetrná k životnímu prostředí, bezpečná pro použití bez zneužití ozonové vrstvy. Když to sečteme, vychází nám, že pára je nejbezpečnější, nejjistější a nejzelenější způsob uklízení.

Zdroje informací:

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.