Párty na moři: Zažijte nezapomenutelné chvíle s přáteli na katamaránu

Chtěli byste příští léto se svými přáteli zažít nějakou neopakovatelnou dovolenou? Co kdybyste se společně vydali na loď? Pokud jste o tom ještě nepřemýšleli, nebo se vám to zdá příliš náročné, nemusíte se ničeho bát. Berte to jako výzvu, jak objevit nové věci a něco se také naučit.

Do příštího léta máte dostatek času vše naplánovat, rezervovat loď, najít vhodnou trasu a dokonce si udělat kapitánské zkoušky. Skvělé je, když jsou alespoň dva členové posádky kapitáni. Ale pokud se vám do toho nechce, nic se neděje. Některé lodě je možné pronajmout klidně i s kapitánem. 

Kde si pronajmout charterovou loď?

Rezervace lodi není v současné době žádný problém. Pronajmete si je snadno online přes různé charterové společnosti. Stačí si jen vyfiltrovat volná plavidla podle toho, odkud chcete vyplouvat, jak velká bude posádka, případně zda stojíte také o místního kapitána. 

Vybrat si můžete také typ lodi. Pro větší partii lidí, kteří si chtějí užívat hlavně pohodu, relax, případně i nějakou tu párty na palubě, je nejlepším řešením katamarán. Tento druh plavidla má na rozdíl od plachetnice dva trupy a díky tomu je na moři mnohem stabilnější. Katamarán je tak vhodnější také pro rodiny s dětmi, starší osoby i ty, kteří mívají mořskou nemoc

Dva trupy zároveň poskytují více místa na palubě či soukromí pro jednotlivce v podpalubí. Kajuty jsou prostornější a celkově je v katamaránu více světla než na plachetnici.

Zdroj foto: Pierre-Yves Babelon / Shutterstock.com

Na co si dát při pronájmu pozor?

Při výběru společnosti, přes kterou si loď rezervujete, nehleďte jen na nízkou cenu pronájmů. Důležité také je, že má společnost dobré reference a kvalitní servis. Díky tomu si můžete být jisti, že rezervovaná loď bude v pořádku a že vám pracovníci společnosti budou ochotni pomoci, pokud se něco stane také během vaší plavby na moři.

Zjistěte si také, co všechno je v pronájmu zahrnuto, aby se vám nestalo, že po příjezdu do maríny budete překvapeni tím, co všechno budete muset doplácet. Při převzetí lodě v maríně ji nejdříve pořádně zkontrolujte. Odfoťte všechny případné nedokonalosti a zkonzultujte je s místním technikem.

Kam se na lodi vydat?

Dobře si vyberte, kam se na lodi na první párty plavbu s přáteli vydat. Pro začátečnické posádky je nejlepší a nejdostupnější určitě Chorvatsko. Nemusíte jezdit za mořem moc daleko a ještě vás tu čekají opravdu nádherné ostrovy a přírodní scenérie.

Pokud vás a vaši posádku zajímají především místa, kde to v noci žije, a tedy nebude nikomu vadit, že budete mít na lodi veselo, ani o taková místa není v Chorvatsku nouze. Nočním životem je známý například ostrov Hvar, kde je spousta klubů a plážových barů. Noční zábavu si užijete také ve Splitu, kde si kromě plážových párty, užijete také historické centrum města. Vynechat byste neměli ani historický Dubrovník či ostrov Brač.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.