Bydlete podle nejnovějších trendů: tohle jsou hity v bydlení roku 2021

Milujete bytový a interiérový design? Odebíráte časopisy o bydlení? Sepsali jsme hity interiérových designů pro rok 2021. Tady jsou. Inspirujete se jimi také?

Která barva v roku 2021 vévodí

Pokud si myslíte, že na pomyslném žebříčku barev do interiéru se drží šedá či dokonce modrá, jste úplně vedle. Roku 2021 vévodí žlutá. S přehledem tak z prvního místa oblíbenosti sesadila barvu champagne, která se stala nejoblíbenější barvou loňského roku.

A proč ji vystřídala právě žlutá? Důvod je naprosto jasný: žlutá je pozitivní barva, která má dodat naději v lepší zítřky. Což je něco, co po koronakrizi potřebuje každý z nás. Interiér se žlutými doplňky nebo dokonce celými zdmi vám tak nějak automaticky zlepší náladu a navodí dobrou náladu. Vybírat můžete jak z tlumených odstínů, tak popustit uzdu fantazii a namalovat zeď hořčicovou.

Pokojovky jsou hitem nejenom na Instagramu

Možná se to stalo vám, nebo někomu ve vašem okolí. Posedlost pokojovkami. Spousta lidí v lockdownu propadla vášni spojené s nákupem a následným dekorováním pokojových rostlin do svých domovů. Pokud vám žádná rostlina, kterou jste kdy pěstovali, nepřežila, nevěšte hlavu.

Kupte si takovou, která přežije i bez přehnané péče. Takovými rostlinami jsou například:

  • orchideje,
  • fíkusy,
  • fialky,
  • aloe vera.

Pokud je umístíte na vhodné stanoviště a občas jim dopřejete zálivku, vydrží s vámi dlouho, a ještě vám zkrášlí interiér.

Nádech venkova i luxusu

V popředí se také stále drží trendy, které vévodily loňským časopisům o bydlení. Takže například venkovský styl, protknutý nostalgií a typický využitím přírodních materiálů. Společně s luxusním stylem, který je se svou opulentností naprostým protikladem venkovského stylu, nám budou dělat společnost ještě nějakou dobu. Stejně tak i zařízení domova ve stylu vintage v kontrastu s moderními prvky zůstává v kurzu.

Tropické motivy

Dalším ukazatelem toho, jak se světová pandemie podepsala na trendech v bydlení, je stále stoupající obliba tropických motivů a jejich využití v interiérech. Jinými slovy, fakt, že cestování po světě je obtížnější, než bývalo doposud, neznamená, že si vůni dálek nemůžete přenést do svého domova.

Fototapety s motivy tropických rostlin a pestré barvy dodají vašemu interiéru úplně jiný nádech. Nebojte se ani dekorací s papoušky, plameňáky a ananasy. Když už si přenést dovolenou do vašeho obydlí, tak se vším všudy.

Chytrá domácnost

A jelikož je 21. století, do domácností stále více pronikají moderní technologie. Ovládání domácích přístrojů pomocí vašeho chytrého mobilního telefonu se stane součástí našich životů, ať chceme, nebo ne.

  • Automatické zhasnutí světel po tom, co opustíte dům,
  • zapnutí kávovaru před tím, než ráno přijdete do kuchyně,
  • chytré vytápění, které vám vyhřeje domov, než se do něj po celém dni v práci vrátíte.

Chytrá domácnost už není jen hudbou budoucnosti, nýbrž současným módním trendem, který vám zjednoduší život.

V zemitých tónech

Na vrcholu se také drží zemité pojetí interiéru, které člověku dodává pocit, že je propojen s přírodou. V praxi to vypadá tak, že jste obklopeni přírodními materiály a zemitými tóny. Ty se skvěle doplňují například s hořčicovou barvou.

A ruku v ruce se zemitými tóny a použitím přírodních materiálů jde také udržitelnost. Ta už totiž nehraje hlavní roli pouze v módním a potravinářském průmyslu. Pomalu a jistě se stává také hitem v zařizování domácnosti. Slyšeli jste kupříkladu o recyklovaném nábytku? Je stejně funkční jako ten zbrusu nový, ale mnohem šetrnější k přírodě.

Ať už se najdete v odstínech žluté, venkovském stylu, luxusních doplňcích, tropických motivech nebo udržitelnosti. Svůj domov vždy zařizujte podle svého vkusu a aktuální trendy využijte k inspiraci. Ne k tomu abyste se jimi slepě řídili.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.