5 typických znaků hygge stylu bydlení

Konečně ve světě bydlení frčí styl, který vás bude bavit! Hygge přichází z Dánska, a přináší s sebou pohodu a dokonalou verzi domova, jenž jste si vždy přáli mít.

Zde je 5 typických znaků, podle nichž si váš domov můžete vyladit v hygge stylu. Tohle zařizování vás bude skutečně bavit!

Hygge jede na pohodu

Víte, co je hygge? Domov, který je tím pravým útočištěm, ať se děje cokoliv. Místo, kam se rádi vracíte. Útulný kousek nebe. To vše je hygge. Výslovnost tohoto slova je zhruba tato: /ˈhjuːɡə/, tedy zjednodušeně česky „hjůga.“ Jedná se o styl bydlení a života, jež světu dali Dánové. Právě ti se, i přes ne zrovna ideální počasí, co v zemi napříč rokem panuje, dlouhodobě umísťují na předních příčkách spokojených životů. Máme se tedy co učit. Možná, že je to ještě něco víc než bydlení. Je hygge tajemství spokojeného života? Možná zjistíte, že ano.

Hygge styl je zobrazením dokonalé pohody domova. Jak si představujete skutečně útulné hnízdo? Zřejmě to nebude špeluňka, která hýří všemi barvami a když vejdete, ani nevíte, na kolik detailů se zaměřit. Hygge home je dokonalé prostředí, ve němž cítíte vlnu klidu a relaxace. Uklizeno, ale útulno. Zapomeňte na černé linie kuchyňských linek ve vysokém lesku, jež už po prvním použití nesnášíte, protože na nich jde vidět úplně vše. O tom domov není. A styl hygge už vůbec ne.

Zdroj foto: Lysikova Irina / Shutterstock.com

Barvy, které spolu ladí

Až budete zařizovat byt v hygge stylu, zaměřte se na tři základní barvy: béžová, bílá a hnědá. Povoluje se ještě šedá nebo světle modrá, a tím by to mohlo skončit. Základní barvy, jež spolu ladí a prolínají se jako nejlepší kamarádi, vám zajistí jednotnost a dokonalou vizi pohody. O tom již píše nejedna kniha. Hygge prostě frčí, a jako by chtěl najednou každý místo strohých linek mít doma raději trochu toho domácího tepla a souladu.

Ty správné materiály

Barvy bychom měli. Ale aby bylo naplněno poselství, o kterém pojednává nejedna hygge kniha, měli bychom se především zaměřit na materiály. Už to tak vypadá, že plastům pomalu zvoní hrana. Dívat se na zamořené oceány a dělat, jako že nic, už prostě nikoho nebaví. Z pojmu zero waste se stává běžná realita civilizovaného člověka, a nákupy předražených plastikových nábytků už taky nikoho nebaví. Život zn. hygge zní jasně: upcyklujte to, co už máte, a nakupujte věci z přírodních materiálů. Nábytek ze dřeva, doplňky z proutí, dřeva, kovu nebo keramiky. Nebo použijte kameny a sklo.

Zdroj foto: Syda Productions / Shutterstock.com

Nezaměnitelné kouzlo

Když si prohlédnete pár fotek, dojde vám, co je hygge. Už se vidíte, jak jste na útulném gaučíku zachumláni do příjemné hřejivé deky, na stolečku vám chladne vaše oblíbená káva nebo čaj, a vy se noříte do více než pohodlných malých polštářků s knihou? Pokud jste nyní upustili uzdu své fantazii, možná už se vidíte ve vašem novém hygge living room. V místě, kde jste doma, ať se děje cokoliv. Je to vaše útočiště, vaše dokonale zabydlené hnízdečko.

Atmosféra je to nejdůležitější

Už víte, co za nábytek si pořídíte, ale potřebujete ještě vyladit hygge dekorace? Tak právě tady se nejvíce vyřádíte! Hygge styl bydlení se vyznačuje především drobnými doplňky z úžasných materiálů, co spolu vytvářejí jeden jediný souvislý celek. Rohy místnosti doplňte o lampičky na čtení, které mohou klidně viset přímo na stěně.

Zvolte dekorace z přírodnin, jež si nasbíráte venku. Dopřejte si tolik zapálených svíček, kolik jen bude možné, abyste se v prostoru cítili dobře a vyklidněně. Dejte si něco dobrého na zub, a pusťte si hudbu, co vám dělá radost. Už víte, co je hygge? Prostě šťastný způsob života!

Už se těšíte, až si svůj domov zútulníte?

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.