Jak zamaskovat kabely od televize: Jednoduché rady

Také vás doslova štvou nevzhledné kabely od televize? S našimi tipy je dokážete zamaskovat i bez toho, abyste prováděli stavební práce na zdi. Stylové tipy, jak schovat kabely vám dokonce váš příbytek zkrášlí. Jedeme na to!

Už nemusíte zakopávat o všudypřítomné kabely nebo se bát, že se s nimi budou hrát děti. Dívejte se na váš oblíbený TV program v klidu bez žádných rušivých trčících kabelů.

Dřevěná etuda s kouskem textilu

Visí vám od televize kabely a vy se nechcete smířit s tím, že takto bude váš příbytek nebo kancelář vypadat? Přemýšlíte, jak schovat kabely od TV, abyste nemuseli vrtat drážky do zdi? Máme pár tipů.

  1. Prvním z nich je vytvoření krásného a stylového panelu, který vám váš prostor ozvláštní a doplní. Vytvořte si nejprve dřevěný panel, pod nějž byste ukryli vše potřebné. Pokud máte masivní dřevo, v podstatě již nemusíte nic dalšího řešit, protože jste si právě vyrobili prvek módního hygge stylu, s nímž se můžete pořádně chlubit.
  2. Jestli jste ale vyráběli z dřevotřísky, budete ještě potřebovat váš panel doladit. Nejjednodušší a velmi efektní způsob je napnout na váš panel látku, co bude barevně ladit s interiérem. Krásný kousek je na světě, a vy jste vyzráli nad problémem, jak schovat kabely od televize.

Zamaskujte kabely jinými předměty

Stačí jeden malý nápad, a výsledek je krásný a vyladěný domov. Přemýšlíte už dlouho, jak schovat kabely od TV na zdi? Pomozte si jednoduchým trikem: V místech, kde kabely prochází, je zakryjte jinými předměty. Místo výhledu na nevzhledné a rušivé kabely se tak budete dívat na úhledně srovnané knihy, DVD nebo Blu-ray.

Doporučujeme: Domácnost bez televize – jak na to a co dělat místo sledování TV?

Pěkná změna, viďte? Už nemusíte přemýšlet, jak schovat kabely na zdi, když před ně naskládáte esteticky příjemné předměty. Klidně použijte i oblíbené sošky nebo suvenýry z dovolené. Fantazii se meze nekladou.

jak zamaskovat kabely
Zdroj foto: NaksomritStudio / Shutterstock.com

Jedna lišta udělá hodně práce

Lámete si hlavu s tím, jak schovat kabely pod stolem, nebo jak je vést kolem zdi, aby nepřekážely a nekazily váš krásný domov? Pořiďte si lišty nebo pouzdro na kabely. Ty existují v mnoha barvách a provedeních, takže si určitě vyberete i vy. Některé z pouzder jsou dokonce samolepicí, takže si nemusíte lámat hlavu s jejich přichycením. Lišta dokáže být dobrý pomocník kdykoliv, když si nevíte rady s tím, jak schovat kabely v bytě.

Udělejte z nich umělecké dílo

Lidé s výtvarným cítěním jistě ocení i tuto radu, jak schovat kabely k televizi. Není nic jednoduššího než z nevýhody udělat přednost. Klidně kabely natřete jinou barvou, a proměňte je v něco nového. Můžou se stát popínavou rostlinou s mnoha listy, nebo větví pro ptáky. Z dlouhého kabelu si pak klidně vytvořte siluetu velkoměsta. Všechny tyto tipy jsou skvělé, když je vaše televize na zdi. Jak schovat kabely se pak stane výzvou pro vaši kreativní duši. Jaký bude váš nápad?

Ukrytí do husího krku

Pro ty, kdo se rozhodli, že se bez stavebních úprav neobejdou, máme dobrou zprávu: i toto zvládnete sami. Nyní si uvedeme, jak schovat kabely od TV do zdi.

  1. Nejdříve budete potřebovat vyhloubit dost hlubokou drážku, aby se vám do ní vešel takzvaný husí krk – ohebná hadice, kterou prostrčíte všechny kabely, a následně díru opět zazdíte.
  2. K zakrytí vám postačí směs na omítku, nebo dokonce jen finální pasta, se níž se dají dělat divy.
  3. Nakonec povrch zbrousíte do úrovně zdi, a natřete. Rychlé a pohodlné řešení, jak schovat kabely k závěsné TV.

Tyto rady jsou rychlým a stylovým řešením, jak schovat kabely na stole, na zdi nebo na zemi. Udělejte z nepříjemného pohledu na váš televizor jediným nápadem novou výzvu a přednost. Do čeho se pustíte vy? Vyrobíte si panel ze dřeva pokrytý textilem, využijete lištu, nebo budete tvořit originální umělecké dílo?

Samozřejmě se také můžete pustit do většího projektu a zazdít kabely do zdi jako skutečný profík – není na tom nic složitého.

Při maskovaní však myslete i na další možné kabely. Takové světýlka od praktického umělého vánočního stromku také musí někam vést, aby svítily. Pokud tedy nechcete, aby byly kabely vidno, promyslete si dopředu, jak je schováte.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.