Čištění androidu aneb jak efektivně zrychlit telefon?

Mobilní telefon používáme v dnešní době naprosto všichni. V běžném životě se bez něj prakticky neobejdeme, ale přemýšleli jste někdy nad tím, jak svůj telefon zrychlit?

Vyčištění androidu není zase tak složité, jak by se na první pohled mohlo zdát. Je to snadné, takže jej zvládne každý z vás svépomocí.

Vymazání mezipaměti

Vyčistit telefon bychom si měli alespoň jednou do roka. Existuje totiž hned několik faktorů, které bez našeho vědomí mobil zpomalují.

V první řadě se zaměříme na takzvanou vyrovnávací paměť, někdy nazývanou jako cache. Proč vlastně v telefonu je? Paměť cache by měla zařízení především zrychlovat, neboť si do ní mohou aplikace ukládat svá nejdůležitější data, díky čemuž se mnohonásobně uspíší jejich načtení.

Tato data ale ukládají také internetové stránky. Při dalším zobrazení už nejsou načítána z internetu, ale z vnitřní paměti mobilního telefonu. Jak zrychlit telefon? Po určité době používání začne být paměť cache přeplněná a chod mobilu se naopak zpomaluje. Právě proto bychom měli mezipaměť čas od času promazat. Stačí se dostat do nastavení úložiště a tam smazat data uložená v mezipaměti. O žádné podstatné informace nepřijdeme, ale mobilní telefon bude o hodně rychlejší.

Téměř plné úložiště – mnoho dat a aplikací

Aplikace jsou motorem dnešního přetechnizovaného světa. Schválně spočítejte, kolik máte ve svém telefonu stažených aplikací? Zejména u starších telefonů se vnitřní paměť zaplní ihned po stažení nejnutnějších souborů a aplikací. Pro optimální fungování mobilu je ale nutné udržovat alespoň 20 procent kapacity uložiště volných. Zrychlit telefon tak není zase tak složité.

Investujte do paměťové karty nebo vymažte nepotřebné aplikace a hry. Rychlost fungování mobilního zařízení ale můžeme ovlivnit i svou lehkovážností. Necháme-li mnoho aplikací běžet na pozadí, procesor telefonu dostane neskutečně zabrat. V nastavení můžeme nepotřebné aplikace vypnout, ale je třeba si dát pozor na systémové aplikace. Při jejich vypnutí by se mohly objevit problémy s fungování mobilního telefonu.

Zdroj foto: bdavid32 / Shutterstock.com

Pomůže odinstalování balastu!

Stále si kladete otázku, jak zrychlit mobil? Dalším jednoduchým tipem je odstranění všech souborů a aplikací ze Stažených souborů. Mnohdy se mezi nimi nachází data, která už jsme dlouhou dobu nepotřebovali, takže je zbytečné, aby v telefonu zabírala místo. Typickým příkladem jsou aplikace stáhnuté v balíčku s jinými. Nebudeme se s nimi párat a bez milosti je odinstalujeme.

Zaměříme se i na systémové aplikace nacházející se v telefonu hned po jeho prvním spuštění. Jak telefon vyčistit? Jednoduše projdeme veškeré aplikace a odinstalujeme ty, o nichž jsme nikdy neslyšeli nebo je vůbec nepoužíváme. Pakliže nejde takový program odstranit, zakážeme jeho start, aby dále nezatěžoval procesor a paměť mobilního telefonu.

Fungují aplikace na vyčištění telefonu?

O aplikacích čistících telefon jste už určitě slyšeli. Pravdou je, že ke zrychlení android telefonu mohou tyto programy skutečně pomoci. Těchto takzvaných cleanerů je k dispozici opravdu hodně, a proto si pojďme představit jejich funkce.

Většina aplikací je k dispozici zdarma, takže se musíme chtě nechtě spokojit s reklamami. Ovládání je často v angličtině, ale díky velkým a intuitivním ikonám by neměl být problém se samotnou funkčností nástroje. Po kliknutí na ikonku odpadkového koše se vám na displeji zobrazí hned několik druhů položek, které se aplikace chystá vymazat. Zajímavé je i to, že aplikace odhadnou velikosti vymazaných dat. Při čištění se tak se veškeré soubory v seznamu odstraní a mobilní telefon se stane rychlejším.

Máte i vy pomalý telefon? Vyzkoušejte některý z našich tipů na zrychlení android telefonu!

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.