Top 5 filmů podle skutečnosti, které se vyplatí vidět

Sledujete rádi filmy, které byly natočeny podle skutečných událostí? Přinášíme pár filmových tipů, které vás jistě osloví. Filmy nás obecně zavedou do svého světa. Vyprávějí příběh, který se odehrává na filmovém plátně a mnohdy je to podle skutečnosti.

Filmy podle skutečné události

Je-li dobrá režie, děj a herci, pak vás umí vtáhnout do světa příběhu, který prožíváte spolu s hlavními hrdiny. Filmoví fanoušci jsou napříč světem a existuje mnoho nej žebříčků – nejlepší filmy, nejhorší filmy, nejlepší herecké výkony a podobně. Pojďme se podívat na zajímavé filmy podle skutečné události.

Bohemian Rhapsody

Film o skupině Queen. Jejich hudbě, vzestupu, netradičnímu nahrávání singlů a především o životě Freddieho Mercuryho. Nebál se bořit stereotypy, být nekonvenční a do hudebního světa zasadit kapelu Queen jako hudební ikonu, která inspiruje celý svět napříč generacemi.

Dukla 61

Film pojednává o Petrovi, který čeká se svou první láskou dítě. Oba mladí, oba plní ideálů. Jako správný chlap se chce postarat o rodinu a nastoupí, i před zákaz rodičů, do dolu. Tam už pracuje jeho otec Milan, který zažil zával a trpí posttraumatickými záchvaty. Petr poznává jaká je práce pod zemí, jak nepopsatelně náročná je práce fyzicky i psychicky, když nad nimi stále visí hrozba závalu.

Metanol

Kauza, která otřásla celou republikou a spojila všechny tak, jako už dlouho ne. Mohli jste to být i vy, koupit si láhev alkoholu v obchodě, dostat láhev od kamaráda nebo si připít na zdraví na narozeninové oslavě. V roce 2012 se na trhu objevil alkohol vyrobený ze směsi etanolu a velmi jedovatého metanolu. Při požití zemřela necelé čtyři desítky lidí, osm desítek se přiotrávilo.

Fotograf

Český film, který zachycuje život a kariéru českého fotografa Jana Saudka. Provokativní, kontroverzní fotograf, který je znám nejen svými fotografiemi a akty žen, ale také svými vztahy se ženami, které byly vždy středobodem jeho života. Osudové okamžiky umělce se podařilo zachytit v životopisném snímku.

Filmy podle skutečnosti
Zdroj foto: Fer Gregory / Shutterstock.com

Zlo s lidskou tváří

Ted Bundy vypadá jako normální muž. Má přítelkyni, žijí spolu klidný rodinný život pod jednou střechou. Má však jedno tajemství. Je to sériový vrah. Jeden z nejznámějších sériových vrahů historie. Jeho přítelkyně o ničem neví, postupem času zjišťuje, s kým to vlastně žije. Její milující přítel je ve skutečnosti jedním z nejhledanějších monster v USA

Zdroj: Imdb.com

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.