Gramofon: Jak vybrat tento retro doplněk do interiéru?

Gramofon se opět vrací do módy. Je to úžasný retro doplněk pro všechny milovníky hudby, který vypadá velmi designově. Jak si vybrat gramofon a jaké funkce by měl mít?

Moderní prvky pro krásný interiér domácnosti jsou většinou maličkosti, které pomohou k dokonalému designu. Moderní gramofon je navíc nejen designovým prvkem vašeho interiéru, ale také praktickým společníkem pro chvíli pohody i v případě posezení s přáteli. Pořiďte si gramofon i vy.

retro gramofon
Zdroj foto: imagefactory / Shutterstock.com

Pamatujete si dobu, kdy vaše rodiče měli v obývací stěně velké hi-fi věže s reproduktory po stranách? Býval to jasný výkřik módy, který pomocí velkých reproduktorů dokázal relativně kvalitně přehrát hudbu z rádia, CD i kazety. Tento monstrózní styl už ale dávno není moderní a interiéroví designéři dávají přednost mnohem elegantnějším kouskům.

Retro gramofon se vrací do módy

Retro prvky najdete v dnešní době nejen v módě s oblečením, ale také v interiérovém designu. Proto není divu, že se do módy vrací také gramofony, avšak s mnohem modernějším a kvalitnějším pojetím hudby. Co všechno zvládne nový a moderní gramofon?

Gramofonové desky mají styl

Pokud pominete nepopsatelný styl při pouštění hudby ze starých gramofonových desek, pak se vám zalíbí tento nový hudební přístroj ve vaší domácnosti i z hlediska kvalitně přehrávané hudby. Gramofon totiž dokáže přehrát desku mnohem lépe – a zážitek z hudby bude tisíckrát lepší.

gramofon a gramofonové desky
Zdroj foto: Sensay / Shutterstock.com

Moderní gramofon má i USB

Vedle klasického přehrávání gramofonových desek si můžete hudbu pustit i pomocí USB. Některé gramofony dokážou i digitalizovat gramofonovou desku, proto se zaměřte při výběru gramofonu i na tuto funkci, zachráníte tak své staré a cenné desky.

Další moderní funkce gramofonu

Vedle možnosti digitalizování a USB kabelu najdete v moderním gramofonu také MP3 přehrávač a samozřejmě i klasické rádio. U některých gramofonů si můžete přehrát oblíbenou hudbu ze svého telefonu i pomocí Bluetooth, nebo si díky dalšímu výstupu můžete pustit hudbu pohodlně do sluchátek. V balení některých gramofonů nechybí pro pohodlné používání ani dálkový ovladač.

Věnujte dostatek času i při výběru všech funkcí, mohou vám velmi ulehčit práci při pohodové chvíli poslouchání hudby. Retro prvek vnese do vašeho interiéru styl.

Pokud jste si už vybrali váš vytoužený retro gramofon, nezbývá vám nic jiného, než si sehnat stoleček na gramofon a najít místo, kde se bude ve vaší domácnosti skvěle vyjímat.

Zdroj: metrie.com

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.