Jak na úklid toaletního stolku? Jak ho správně používat

Jarní úklid vašeho domu se dotkne celého interiéru – vedle umytých oken a nových jarních dekorací ale nezapomeňte ani na váš koutek s dekorativní kosmetikou. Vyhoďte všechny staré produkty, které vám mohou přinést akorát alergickou reakci a vyměňte je za nové, letní produkty. Všechna kosmetika by měla být ale také správně uložena.

Nezapomínejte při jarním úklidu na sebe

Většina hospodyň vezme při jarním úklidu útokem veškeré plochy v domácnosti, umyje okna, převleče postele a uklidí šatník, ze kterého vyndá zimní oblečení, a naopak pověsí na ramínko letní outfity. To však ale nestačí, myslete také na sebe a udělejte si čas na organizaci a jarní úklid vaší kosmetiky.

V kosmetickém stolku najdete staré produkty

Toaletní stolek často schovává některé produkty, u nichž je nám líto je vyhodit. Často se jedná o krásné flakonky parfémů se zbytkem vůně na dně, takový parfém však už nikdy nepoužijete. Vůně už je po letech dávno zkažená, a tak nebude mít účinek, který si přejete.

Stejným způsobem musíte být radikální i u ostatních starších produktů, které jste nespotřebovala. Většinou jsou to větší tuby krémů, rtěnka nebo stíny. Víte, jak dlouho vám může vydržet určitý produkt, aniž by ztratil na své kvalitě a nezkazil se?

Trvanlivost kosmetických produktů

Nejspíš vás překvapí, že některé kosmetické produkty nemají zas tak dlouhou trvanlivost. Zatímco oční stíny mohou vydržet až tři roky, řasenka ztrácí svou trvanlivost již po třech měsících. Všechny druhy krémů na vaši pleť byste měla spotřebovat do roka od jeho otevření, v opačném případě riskujete alergickou reakci na zkažené složky v krému. Pleťová odličovací voda nebo deodorant vydrží až jeden rok, některé parfémy až dva roky. Rtěnky jsou trvanlivé po dobu dvou let, avšak make-up vám nevydrží déle než jeden rok.

Parfémy nevystavujte na poličku

Pokud si děláte jarní úklid a pořádek na svém toaletním stolku, udělejte si prostor v jedné ze zásuvek pro parfémy. Ty jsou totiž většinou vystavené pro své krásné flakonky na obdiv přímo na toaletním stolku, avšak tento způsob skladování jim neprospívá. Jejich kvalita klesá vystavením slunečnímu záření, proto je mnohem lepší uchovávat parfémy a vůně ve tmě, nejlépe v uzavřené zásuvce.

Zdroj foto: turbaliska / Shutterstock.com

S krémy nakládejte opatrně

Aby váš krém vydržel kvalitní co nejdéle, jejich výrobci doporučují udržovat co největší hygienické postupy při aplikaci krému. Často v obchodech u regálů s krémy najdete také umělohmotné nebo dřevěné špachtle, které se mají správně používat pro aplikaci krému. Nesahejte do krému rukou, tím narušujete jeho dezinfikované prostředí.

Kosmetika a letní jemné tóny

Když už se pustíte do jarního úklidu vaší kosmetiky, je čas vyměnit těžké krémy za lehčí a začít také používat jiné barvy. Mezi základní pravidlo jarní a letní kosmetiky patří lehkost produktů. Zejména v horkých letních dnech oceníte jemnou strukturu make-upu, který zakryje nedokonalosti vaší tváře, zároveň neudusí vaše póry – a vy se vyhnete nepříjemnému pocení nebo rozpouštění make-upu.

Stejným způsobem přemýšlejte také nad volbou stínů. Ty mohou být v pastelovějších a veselejších barvách, jaro si takové rozveselení žádá.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.