Jak vybrat ideální stůl do obývacího pokoje

Jedním z nejdůležitějších prvků vybavení obývacího pokoje je bezpochyby stůl nebo stolek umístěný vedle pohovky nebo vedle křesel. Výběr správného stolu zvýší naše pohodlí, umožní nám během dne relaxovat a přijímat hosty na kávu či čaj v příjemném prostředí. Poslouží také jako podklad k hraní deskových či karetních her. Čím lépe se nám podaří sladit konferenční stolek s ostatním nábytkem umístěným v obývacím pokoji, tím pohodlnější pro nás bude a tím lépe bude vypadat. V našem dnešním příspěvku vám poradíme, jakým prvkům musíte při výběru takového stolu věnovat pozornost.

Jaká je správná velikost stolu do obývacího pokoje?

Při výběru správného konferenčního stolku je třeba zohlednit alespoň několik prvků. Jedná se především o rozměry stolu, tj. jeho výšku a velikost desky, materiály, ze kterých je stůl vyroben, a jeho estetiku, tj. aby vypadal dobře v porovnání s ostatním nábytkem umístěným v obývacím pokoji. A v neposlední řadě zvažte také účel jeho budoucího používání. Jestliže hodláte čas s návštěvami trávit především hraním společenských her, určitě stojí za úvahu pořídit stůl s co největšími rozměry a s vyšší výškou desky. O to lepší zážitek si pak účastníci odnesou například při hraní Carcassonne, osadníků z Katanu či jiné společenské hry.

Třeba i na první pohled jednoduchý poker se u pořádného stolu mění v neuvěřitelně napínavou hru. Mimochodem, ani pro začátečníky není naučení pravidel obtížné,  doporučujeme si před začátkem ujasnit, jaké kombinace má full house poker, než se do toho pustíte do hry. Podobně je vhodné shrnout pravidla i jiných her, byť mohou všem připadat notoricky známá. Není nic mrzutějšího, než během rozjeté hry začít řešit pravidla.

Stolek volte podle okolního nábytku

Pokud má ovšem stolek v obýváku sloužit primárně jako stolek konferenční, jeho velikost by měla záviset především na místě, kam jej hodláme dát. Pokud má být konferenční stolek umístěn vedle pohovky v obývacím pokoji, může být o něco nižší, aby se na něj lépe dosáhlo pro sklenici s nápojem, talíř se zákuskem nebo misku s chipsy. 

Pokud má být naopak tento kus nábytku umístěn mezi křesly, je lepší a vhodnější zvolit konferenční stolek o něco vyšší. Výška konferenčního stolku by samozřejmě měla záviset především na vašich preferencích, ale mnoho odborníků doporučuje, aby horní část konferenčního stolku byla ve výšce sedadla.

Velmi důležitým parametrem, který je třeba při výběru konferenčního stolku zohlednit, je také tvar a velikost desky. Náš návod začneme výběrem správného tvaru stolní desky. Možností je opravdu mnoho. Většina konferenčních stolků má čtvercovou nebo kulatou desku. Velmi často však v obchodech najdete i jiné stoly s obdélníkovou deskou, deskou ve tvaru čtverce nebo dokonce takové, které nejsou geometrické, ale mají tvar například nějakého předmětu nebo rostliny.

Podle mnohých jsou však pro uživatele nejpohodlnější stoly s kulatou nebo oválnou deskou. Může je také pohodlně používat co největší počet osob najednou, protože nemají žádné hrany ani nepravidelné tvary. Důležitá je také velikost desky konferenčního stolku. Ten bychom měli zvolit podle našich potřeb, množství a velikosti nádobí, které obvykle používáme, a podle toho, zda na takový stůl můžeme umístit další prvky, jako je rámeček na fotografie, popelník nebo váza s květinami.

Jaké jsou nejlepší materiály pro konferenční stolky?

V dnešní době jsou v obchodech s nábytkem k dostání konferenční stolky z nejrůznějších materiálů. Nejklasičtějším řešením je samozřejmě dřevěný konferenční stolek, ale existuje mnoho dalších možností. Mezi zákazníky jsou velmi oblíbené také kovové stoly, stoly z dřevěných prken, stoly se skleněnou deskou a dokonce i stoly z plastu. Výběr materiálu pro náš vysněný konferenční stolek by měl záviset na našem vkusu, ale také na tom, vedle jakého nábytku bude stát. Obývací pokoj je vhodné vybavit tak, aby k sobě veškerý nábytek stylově a barevně ladil. V obchodech jistě najdete konferenční stolky, které budou dokonale ladit s ostatními prvky domácnosti. 

Různé modely konferenčních stolků se od sebe mohou lišit také způsobem povrchové úpravy a různými použitými dekorativními prvky. Při nákupu nezapomeňte, že by měly být dobře sladěny i s ostatními prvky interiéru.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.