Výkonný notebook MacBook Pro. Má dostatečný potenciál pro hraní moderních her?

MacBook Pro je dlouhodobě oblíbený mezi profesionálními uživateli pro svůj výkon a design. Stává se však stále atraktivnější volbou i pro herní nadšence. V tomto článku se podíváme na jeho herní potenciál a tedy, jaký výkon můžete očekávat. A samozřejmě také na to, zda a jak si poradí při hraní náročnějších her.

Hardwarová stránka

Nejnovější modely MacBook Pro jsou vybaveny výkonnými procesory M2 Pro a M2 Max, které zajišťují vynikající výkon pro různé účely, včetně hraní her. Tyto procesory jsou postaveny na nejmodernější architektuře firmy Apple a nabízejí rovněž velmi výkonné grafické procesory, které jsou schopny zpracovávat i náročné herní tituly. Možnou nevýhodou pro MacBook Pro je poměrně vysoká cena. U těch nejlepších konfigurací, cena atakuje hranici 150-tisíc korun.

Kompatibilita a hry na MacOS

Hlavním strašákem je právě kompatibilita operačního systému. MacOS není primárně herním operačním systémem jako Windows. Ovšem existuje mnoho skvělých her, které můžete na MacBooku Pro hrát. K dispozici jsou hry z Mac App Store, ale také možnosti emulace, které vám umožní spouštět Windows hry na macOS. Nicméně emulování her požaduje velký výkon navíc.

Velká herní studia i giganti jako Steam nebo Epic Store se ovšem snaží nabízet možnost zahrát si hry i pro majitele tohoto operačního systému. Dokonce to vypadá, že se blýská na lepší časy, jelikož takovýchto her včetně velmi známých titulů se začíná oficiální cestou dostávat i na notebooky od Apple.

MacBook Pro není primárně herním zařízením, ale s výkonným hardwarem, který nabízí, není problém v dnešní době bez problému rozběhnout i novější hry. Ovšem občas zabere více času, než se všechno správně nastaví a optimalizuje.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.